Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayraktar: "En Muteber Muhbirimiz Ev Hanımları"

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başkanlığa sürekli olarak müteahhitler hakkında isimsiz şikayetler geldiğini belirterek, "Bunların çoğu karalama amaçlı. Bizim en muteber muhbirimiz ev hanımları" dedi. YILMAZ YILDIZ TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başkanlığa sürekli olarak müteahhitler hakkında isimsiz ihbar mektupları ve dilekçelerin

Yeni Şafak Gazetesi /Yılmaz Yıldızimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\57553.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başkanlığa sürekli olarak müteahhitler hakkında isimsiz ihbar mektupları ve dilekçelerin geldiğini ancak şikayetlerle ilgili sonuç alabilmek için imzalı ihbarlara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Kayseri'de katıldığı bir toplantı sonrasında basın mensuplarıyla sohbet eden TOKİ Başkanı Bayraktar, müteahhitler hakkındaki şikayetlerin çok az bir kısmının gerçek şikayetler olduğunu, bir çoğunun ise karalamak, çamur atmak için ya da bir menfaat bozulması sonucu yazıldığını kaydetti. Bayraktar, "Biz bu yüzden imzalı şikayet istiyorduz. Şikayet eden ismini, telefonunu adresini yazacak. Biz bu bilgileri saklı tutarız
bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim aradığımız iyi niyetli ihbarcıdır. Bu şekilde gerçek denetimi yapmış olacağız" dedi.

İyi niyetli ihbarcı aranıyor

Yapıldıktan sonra evdeki eksik ve yanlışlıkları ev hanımlarının TOKİ'ye bildirdiğini kaydeden Bayraktar, bu konuda en çok desteği ev hanımlarından gördüklerini ifade etti. "Mutfakta bir hata varsa, banyoda bir eksiklik varsa bunlar bize ev hanımları tarafından hemen ulaştırılıyor ama denetim önceki aşamalarda da profesyonelce yapılmalı" diyen Bayraktar, Türkiye'deki denetim eksikliğinden yakındı. Bayraktar, "Ruhsat alana kadar anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geliyor ama alındıktan sonra denetim mekanizması iyi işlemiyor” şeklinde konuştu.

Köysel dönüşüm projesi

Büyükşehirlerdeki kentsel dönüşümün benzerini Türkiye genelinde köylerde de uyguladıklarını belirten Erdoğan Bayraktar, Tarımköy projesi olarak adlandırılan uygulamanın köysel dönüşüm niteliği taşıdığını söyledi. Uygulamanın amacının köyden kente göçü durdurmak olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Buralarda köy evleri ve hayvanlar için barınaklar ve tarım alanları var. 26 köy projesi ile 2393 konutun yapımını başlattık. 8,10 proje tamamlandı” dedi.

Sulukule'deki tepki gereksiz
İstanbul Sulukule'de bütün ev sahipleriyle anlaştıklarını bildiren Bayraktar, tepki gösterenlerin kiracılar olduğunu söyledi. Bayraktar, "Onlara ev sahibinizle görüşün diyoruz. Ev sahipleri bizle anlaştı ve onlara evlerini vereceğiz. Hatta bu kiracılara da gelin size de ev verelim dedik onlar kabul etmedi. Oradan çıkmak istemiyorlar. Burada yıkım da yapıyoruz. Bir sorun yok."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayraktar-en-muteber-muhbirimiz-ev-hanimlari_57553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!