Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediye, Görüntü Kirliliği Oluşturan Binasını Yıktırdı

Bitlis Ahlat Belediyesi, ilçenin güzelleşmesi adına görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve şehri güzelleştirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Zamanitlis Ahlat Belediyesi, ilçenin güzelleşmesi adına görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve şehri güzelleştirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Belediye, Yukarı Çarşı'daki kendi mülkiyetine ait binaları çevre görüntüsünü bozduğu gerekçesiyle yıktı.

Encümen kararıyla yıkım işlemlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Ahlat Belediye Başkan Yardımcısı Erbil Akbaş, "Mülkiyeti belediyeye ait binalar çarşı içinde görüntü bozukluğu oluşturuyordu. Belediye encümenince alınan karar doğrultusunda binaların yıkımına karar verildi. Yapılan yıkım sonucu çarşı daha güzel bir görünüme kavuştu. Yıkılan binaların yerine şehir için taşımacılığı yapan minibüslere durak yapılacak. Ayrıca şehirde bulunan durak yerlerine de bank ve kabin yapılarak yenilenecek" dedi.

Bu arada son günlerde sık sık oluşan elektrik kesintilerinin, elektrik nakil hatları topluca konan kuşlardan ve elektrik tellerine temas eden ağaç dallarından kaynaklandığını ifade eden Ahlat TEDAŞ Şefi Metin Uzunpolat şöyle konuştu: "Elimizde yeterince personel ve malzeme yok. Dolayısıyla olaya hemen müdahale edemiyoruz. Kendi imkânlarımızla elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Adilcevaz'dan getirdiğimiz vinçle elektrik tellerine temas eden ağaç dallarını kesmeye başladık. Yapılan çalışmalar sonucu bu aksaklıkları gidereceğiz" dedi.

Ahlat şehir içinin elektrik aydınlatma ihalesinin yapıldığına da değinen Metin Uzunpolat, 15 gün içerisinde şehir içindeki yolların aydınlatılmasının yapılacağını belirterek, kuracakları ekiple mahalle ve sokakları gezip yanmayan sokak lambalarını gözden geçireceklerini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-goruntu-kirliligi-olusturan-binasini-yiktirdi_31112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!