Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediye İstanbul’un Hayatî Projeleri İçin Finansman Arıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı (İMKB) ziyaret etti.

Zaman
Belediye İstanbul’un Hayatî Projeleri İçin Finansman Arıyor

üyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı (İMKB) ziyaret etti.

Hayati projelere imza attıklarını dile getiren Topbaş, bunlar için dış finansman sağlama arayışlarının sürdüğünü kaydetti. Topbaş, “Belediyemiz gayrimenkul yatırım ortaklığını da alternatif bir finansman sağlama yöntemi olarak değerlendiriyor.” şeklinde konuştu.

Başkan Topbaş, İMKB’ye gelişinde Borsa Başkanı Osman Birsen tarafından karşılandı. Başkan, Birsen’e plaket armağan ettikten sonra borsa salonunda çalışmaları izledi. Ziyaret esnasında İstanbul’un finans merkezi olduğunu belirten Topbaş, “Kentlerin finansmanı, pek çok bilim dalının ve çalışma disiplininin alanına giren bir konu. Maliyecilerle bankacıların yaklaşımı ile mimarların ve kent plancılarının yaklaşımları farklıdır. Hepsinin de tutarlı ve kayda değer noktaları olduğuna inanıyorum. Bunlardan da yararlanmak istiyorum.” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin büyük yatırımlara imza attığını kaydeden Topbaş, “Büyük Metro Projesi bunların içinde en çok bilineni, en çok konuşulanı. Diğer yandan baraj inşaatları, yol ve köprü gibi çok büyük finansman gerektiren başka projelerimiz de var.” dedi.

İMKB ziyaretinden sonra Star Grubu kuruluşlarından Kral FM’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı. Başkan Topbaş, İstanbul’un sahillerinde başlayıp, gecekondulara kadar uzanan yıkım çalışmalarının Gökkafes’i de içine alıp almayacağına ilişkin bir soru üzerine şu cevabı verdi: “Ne yapıyorsak İstanbullular için yapıyoruz. Sahillerdeki, dere yataklarındaki yıkımlar da İstanbullular için yapıldı. Gökkafes’in de çevresinde oluşmuş restoranlar vardı. Onları yıktık. Gökkafes’in yıkımı konusu şu anda mahkemede. Mahkeme yıkım kararı verirse yıkarız. Dava halen devam ettiği için nasıl bir sonuç çıkacağı hakkında yorum yapamam.”

İstanbul’un parlayan bir yıldız olduğunu ifade eden Topbaş, çevrecilerin şiddetle karşı çıktığı Gökkafes’in İstanbul’un siluetini bozduğunu, haşmetiyle negatif bir görüntü oluşturduğunu vurguladı. Beyoğlu Belediye Başkanı olduğu dönemde Mustafa Süzer’in kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Topbaş, “Kendisine bu konudaki olumsuz görüşlerimi aktarmıştım. Ben, bu yapıyı yapan maliklerin, ‘Hoş olmadı’ diye düzeltmelerini beklerdim.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-istanbulun-hayati-projeleri-icin-finansman-ariyor_25348.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!