Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Belediye Meclisi Denizli Sınırlarının Genişletilmesi Yönünde Karar Aldı

Belediye Meclisi Denizli Sınırlarının Genişletilmesi Yönünde Karar Aldı

Zaman Gazetesib>Denizli Belediye Meclisi, belediyenin sınırlarının genişletilmesi konusunda karar aldı. Kararın onaylanması halinde Denizli, büyükşehir olmak için aranan 750 bin nüfus kriterini yakalamış olacak. Denizli Belediye Meclisi, nisan ayı olağan toplantılarının son gününde aldığı kararla, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 3 yıl önce bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade edilen ve halen mecliste bekleyen Denizli İli Bazı Belde ve Köylerinin Denizli Merkez Belediyesi ile Birleştirilmesine Dair Yasa Tasarısı'na karşı, yeni süreç başlattı.

Denizli Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediyeler Yasası'nın 11. maddesine dayanarak, Akköy ilçesi, Bereketli, Gümüşler, Kayhan, Kınıklı, Servergazi, Hallaçlar, Üçler Korucuk, Bağbaşı, Başkarcı, Gökpınar ve Göveçlik beldeleri ile Güzelköy, Karakova, Kadılar, Eskihisar, Hisarköy, Goncalı ve Karakurt köylerinin, Denizli Belediyesi mücavir sahasına dahil edilmesi kararı aldı. Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, yaptığı konuşmada, oybirliğiyle kararın alınmasına katkıda bulunanlara teşekkür ederek, amacın önce plan ve nüfus bütünlüğünü sağlamak, daha sonra büyükşehir için gerekli olan 750 bin nüfus şartını yakalamak olduğunu söyledi.

Küçük belediyeler nedeniyle yaşanan bölünmüşlüğün planlamada sıkıntı oluşturduğunu belirten Zeybekci, “İleriye dönük planlamaların olduğu beldelerde projeleri uygulayamıyoruz. Bu karar onaylandığında, problemlerin birçoğu ortadan kalkacaktır. Alınan bu kararda hiç birimiz siyasi kaygı içinde değiliz.'' dedi. CHP'li üye Zafer Gönenç Denizli'nin büyükşehir yapılmasıyla ilgili parlamentonun bir yasa çıkarabileceğini belirterek, “Meclisin aldığı bu karar da bir süreci başlatacaktır.'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-meclisi-denizli-sinirlarinin-genisletilmesi-yonunde-karar-aldi_44465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!