Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Belediyeden Hafif Raylı Sistem Hazırlığı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'te yapılması planlanan tramvay projesinin ardından, Gebze- Darıca - Çayırova hattında hafif raylı sistem (LRT-Metro) hattı yapmak için harekete geçti. Bu amaçla fizibilite etüdünü hazırlamak için ihale açıldı.

yapi.com.tr
Belediyeden Hafif Raylı Sistem Hazırlığı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü, Gebze-Çayırova-Darıca hattında kuzey- güney doğrultusunda hafif raylı sistem (LRT-Metro) hattının ön fizibilite çalışması için Kocaeli Ulaşım Ana Planı öngörüsünde yürütülen çalışmalar kapsamında ön fizibilite etüt ihalesi yapıldı.

Gebze İlçesi'nin kuzey- güney doğrultusunda hafif raylı sistem hattının oluşturulması öngörülen çalışmalar kapsamında yapılan ihaleye iki firma katıldı. En yüksek teklifi Pro Yapı Mühendislik 540 bin TL ile verirken, Boğaziçi Proje Mühendislik 295 bin TL teklif sundu. İhalenin muammen bedeli ise 347 bin 500 TL olarak belirlendi. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün onayına sunulacak.

Fizibilite çalışmaları devam eden hafif raylı sistem hattıyla OSB alanları ile Gebze ve Darıca ilçe merkezleri, iki büyük araştırma hastanesi ve Marmaray arasında güçlü bağlantı sağlanması amaçlanıyor. Gebze sektörünün kuzey-güney doğrultusunda belirlenen yaklaşık 19 km'lik Gebze Kuzey-Gebze Gar–Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı'nın (LRT-Metro) ön fizibilite etütlerinin tamamlanmasıyla yolculuk talep tahminlerinin yapılması, güzergâh analizlerinin yapılması, istasyon yerlerinin tespit edilmesi ve mali-ekonomik değerlendirmesi hazırlanmış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeden-hafif-rayli-sistem-hazirligi_132469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!