Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Belediyeler Birliği'nden Sülfirik Asit İncelemesi

Ege Belediyeler Birliği, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ÇED raporu ve izninin iptali davası Danıştay'ta süren "nikel madeni işletmesi" için inceleme raporu hazırlanması kararı aldı. Bilim adamları ve yerel yöneticilerden oluşacak komisyon, madenin çevreye ve tarıma olumsuz etkileri olup olmayacağını araştıracak.

Yeni Asır Gazetesi
Belediyeler Birliği'nden Sülfirik Asit İncelemesi

Ege Belediyeler Birliği, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ÇED raporu ve izninin iptali davası Danıştay'ta süren "nikel madeni işletmesi" için inceleme raporu hazırlanması kararı aldı. Bilim adamları ve yerel yöneticilerden oluşacak komisyon, madenin çevreye ve tarıma olumsuz etkileri olup olmayacağını araştıracak. Birlik Başkanı Aziz Kocaoğlu, madenin işletmesinde sülfirik asit kullanılacağını belirterek, "Çevre ve Orman Bakanlığı, Gediz Bölgesi'ni pilot bölge olarak ele aldı. Gediz Nehri'ne evsel ve sanayi atıklarının girmemesi için projeler hazırladı. Birliğin de bu duyarlılıkla çalışma yapması gerekiyor" dedi. İnceleme yapılması kararı oybirliğiyle kabul edildi.

Kocaoğlu, İzmir İktisat ve Yüksek Ticaretliler Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen "4. Amfi Sohbetleri"ne toplantısına katılarak ulaşım hedefleriyle ilgili de açıklama yaptı. Kocaoğlu, hafif raylı sistem ve metro projelerinin hayata geçirilmesinin ardından kent ulaşımda kara geçmeyi öngördüklerini, böylece toplu taşımaya aktardıkları yıllık 200 milyon TL'lik sübvansiyonun yeni yatırımlar için kullanılabileceğini söyledi.

ETİKETLER: çevre kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeler-birliginden-sulfirik-asit-incelemesi_83494.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!