Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediyeler Şirketleri de Paylaştı

Konak ve Karabağlar belediyeleri, şirketleri de sorunsuz paylaştı. Böylece bu kuruluşlarda çalışan bin 200 işçi işsiz kalmaktan kurtuldu, bayram etti.

Milliyet Gazetesi
Belediyeler Şirketleri de Paylaştı

Konak ve Karabağlar belediyeleri, şirketleri de sorunsuz paylaştı. Böylece bu kuruluşlarda çalışan bin 200 işçi işsiz kalmaktan kurtuldu, bayram etti.

İzmir’de Konak’la yeni ilçe Karabağlar’ın belediyeleri arasında bölüşüm sorunsuz sona erdi. Belediye malları, araç-gereç, personelden sonra Konbel ve Merbel şirketleri de paylaşıldı.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Vali Cahit Kıraç’la Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı törende imza attı. Konbel A.Ş. hisseleri Karabağlar’a devredildi. Merbel A.Ş. ise Konak’ta kaldı. Bu iki kuruluşa bağlı bin 200 işçi rahatladı, büyük sevinç yaşadı.

Vali Kıraç, başkanlar Tartan’la Kürüm’e teşekkür etti, aralarında bölünme krizi çıkan Karşıyaka ve Bayraklı’ya örnek gösterdi. Kıraç, Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı Kent A.Ş.’den 276 işçinin çıkarıldığı hatırlattı, şunları söyledi:

Vali örnek gösterdi

"Burada ise iki belediye uzlaştı, iki şirketteki çalışanlar işsiz kalmaktan kurtarıldı. İzmir’e yakışan da buydu. Bu kent, medeni insanların yaşadığı bir yer. Umarım aynı işlem, Karşıyaka ve Bayraklı belediyeleri arasında da olur. Bu en büyük temennim. Her iki başkana (Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ) da çağrıda bulunuyorum. İkisiyle toplantı yapacağım. Durumun bir an önce netleşmesini diliyorum."

Başkan Aziz Kocaoğlu, sınırların büyümesinden sonra 57 belediyenin pek çok birimini Büyükşehir Belediyesi’nin devralması sürecinden, Konak ve Karşıyaka belediyelerinin yaşadığı zorlukları bildiğini belirtti. Kocaoğlu, Tartan ve Kürüm’ü uyumlu, uzlaşmacı, çözümcü yaklaşımlarından dolayı kutladı, "Umuyorum bu durum, Karşıyaka ve Bayraklı belediyeleriyle ilgili işçi krizinin çözümü için de anahtar, rehber olur" diye konuştu.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, sağduyulu hareket ederek Sıtkı Kürüm’le birlikte paylaşımı sorunsuz tamamladıklarını dile getirdi.

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm de bütünün parçaları olduklarını unutmadan çözümü uzlaşmayla bulduklarını kaydetti, "İşçilerin kapı önünde bırakılması doğru olmazdı. Hakan Başkan’la farklı düşünseydik bu mutlu sona ulaşamazdık. Fikirbirliğine vardık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeler-sirketleri-de-paylasti_69464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!