Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Belediyelere İller Bankası Desteği

İller Bankası 10. Bölge Müdürü Mustafa Akgün, ''Bölgemizde yer alan 20 ilçe ve beldede içme suyu ve kanalizasyon şebekesinin yapımı için hazırladığımız projeleri hayata geçirdik, hedefimiz AB standartlarını yakalamak'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Belediyelere İller Bankası Desteği

İller Bankası 10. Bölge Müdürü Mustafa Akgün, ''Bölgemizde yer alan 20 ilçe ve beldede içme suyu ve kanalizasyon şebekesinin yapımı için hazırladığımız projeleri hayata geçirdik, hedefimiz AB standartlarını yakalamak'' dedi. Akgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sorumluluk alanlarına giren Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde bulunan tüm altyapı ve üst yapıların yapılmasına bankanın imkanları ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün koyduğu kriterlere göre, nüfusu 10 binin altında bulunan ilçe ve belde merkezlerine içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinin yapılması, veya var olup ta yetersiz kalanları tesislerin ise yenilenmesi için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Akgün, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bölgemizde yer alan 20 ilçe ve beldede, içme suyu ve kanalizasyon şebekesi için hazırladığımız projeleri hayata geçirdik, hedefimiz AB standartlarını yakalamak. AB üyesi olan ülkemizin, ilçe ve belde merkezlerindeki içme suyu ve kanalizasyon ihtiyaçlarının mutlaka karşılanması gerekiyor. Hazırlanan 20 projenin maliyetlerinin yüzde 50'si banka tarafından belediyelere hibe ediliyor. Geriye kalan yüzle 50'lik kısım ise hizmet götürülecek belediyelerden yüzde 6'lık faiz oranı ile 15 yılda taksitle geri alınması kararlaştırılmış.''

İhaleleri tamamlanan 20 içme suyu ve kanalizasyon şebekesi projesinin önümüzdeki günlerde yapımına başlanacağını ve 2011 yılı sonu itibarıyla inşaatların tamamlanmasının ön görüldüğünü ifade eden Akgün, ''Amacımız ilçe ve beldelerde yaşayan vatandaşlarımıza, şehirde ne varsa, onlara da aynı hizmet sunmak. Bankamız, var olan kaynaklar ölçüsünde, belediyelere hizmet götürmede yardımcı olmaya çalışıyor'' diye konuştu.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyelere-iller-bankasi-destegi_82617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!