Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Berker by Hager Konutta Teknolojiyi Yeniden Şekillendiriyor

Avrupa Konutları dahilindeki Kale projesinde tasarım ödüllü B.IQ ile KNX sistemi ayrıcalığı sunan Berker by Hager, konut sektöründe de teknolojiyi ve konfor standartlarını yeniden şekillendiriyor.

yapi.com.tr
Berker by Hager Konutta Teknolojiyi Yeniden Şekillendiriyor

İnşaat ve konut sektörü, hızlı büyümenin yanı sıra yeni eğilimleri ve farklı ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Özellikle teknolojinin gelişimine paralel olarak akıllı cihazlar aracılığıyla günlük yaşama entegre olan otomasyon; enerji yönetimi, yüksek konfor standartları, uzaktan erişim gibi kullanım kolaylıkları ve avantajları ile lüks olmaktan çıkıp gereklilik haline geldi. Projeler arasındaki rekabeti artıran konfora dönük çözümler ve akıllı bina sistemleri, öncü inşaat firmaları, müteahhitler ve yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı. ‘Akıllı ev’ kavramıyla diğer ülkelere kıyasla geç tanışan Türkiye, şu anda teknoloji ve kalite bakımından dünya ile eş zamanlı olarak gelişimini sürdürüyor.

Rezidans, villa, AVM, otel ve konutlara özel akıllı bina sistemleri ile teknolojiyi yaşam alanlarına entegre eden Berker by Hager, yenilikçi yaklaşımıyla projelerde konforu maksimize ediyor. Özellikle KNX sistem satışı ve otomasyon çözümleri ile büyüme hızında 129 ülke arasında Türkiye ofisi ile iki yıl üst üste grup içi liderliği yakalayan firma, güçlü servis altyapısı, yerel yapılanması, zengin ürün gamı ve projeye özel geliştirdiği sistemlerle farklılaşıyor.

KNX teknolojisi ile ihtiyaca özel senaryolar

Hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra enerji tasarrufu sağlayabilen KNX sisteminin ilk temsilcisi Hager Group’a bağlı olan Berker, teknolojiyi maksimumda kullanan modülleri ile akıllı bina sektöründe önemli bir yere sahip. Bugün tüm firmalarda uluslararası standart haline gelen KNX sistemi, kullanıcıların ihtiyaç duydukları modüllere göre sürekli geliştirilebiliyor. Sistem; daireler arası görüntülü ve sesli görüşme, yönetim duyurularını anında takip, teknik, taksi, vale, kuaför, temizlikçi gibi hizmetlere hızlı ulaşım, aydınlatma, perde-panjur, iklimlendirme ve müzik sistemi kontrolü, önceden ayarlanan ‘hoş geldin’ ve ‘güle güle’ senaryoları gibi hizmetleri barındırabiliyor. Müşteri talebine göre farklı senaryolar geliştirilebilmesinin yanı sıra sinema, tatil, misafir, gece (uyku) modu gibi özel durum senaryoları da eklenebiliyor. Tüm bu hizmetler evden uzaktayken de akıllı telefon ve bilgisayarlardan takip edilebiliyor.

Avrupa Konutları Kale’de Berker by Hager teknolojisi

Avrupa Konutları dahilinde ilk kez Kale projesinde kullanılan Berker by Hager akıllı bina otomasyonu, estetik ve konforu birleştiriyor. Berker by Hager KNX sistemi dahilinde aydınlatma, perde ve iklimlendirme fonksiyonları tasarım ödüllü B.IQ ve K.1 anahtarlar ile kontrol altında tutuluyor. 37.000 m2 alan üzerinde 599 konut ve 52 ofisten oluşan Avrupa Konutları Kale’nin sakinleri ısı, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolüne tek anahtar ile veya bilgisayar, akıllı telefon, tablet  ile internet üzerinden ulaşabiliyor.

AvrupaAvrupa Konutları Kale, Topkapı

Medeni Kahraman: Lüks olarak görülen akıllı bina teknolojileri, bugün gereklilik haline geldi

Avrupa Konutları Kale projesine ilişkin detayları aktarmak üzere Artaş İnşaat ve Berker Türkiye tarafından düzenlenen ortak basın buluşmasında konuşan Berker Türkiye Genel Müdürü Medeni Kahraman, Türkiye pazarında gösterdikleri hızlı büyümeyi ve konut pazarında akıllı bina teknolojilerinin geldiği noktayı şöyle aktardı:

"Günden güne hızlı bir büyüme grafiği gösteren Türkiye inşaat sektöründe teknoloji ile entegre, sürdürülebilir, enerji tasarrufuna önem veren nitelikli projeler ön plana çıkıyor. Biz bu noktada geliştirdiğimiz inovatif ürünlerle, ilerici çözümlerimizle, teknik altyapımızla, lokal servislerimizle ön plandayız. Geçtiğimiz yıllarda lüks olarak görülen akıllı bina teknolojilerinin bugün gereklilik haline gelmesi, sektör açısından önemli bir noktada olduğumuzu gösteriyor. KNX olarak adlandırdığımız akıllı bina sistemleri AVM, otel gibi ticari segmentin yanı sıra konut pazarında da lüks olmaktan çıkıp günlük yaşamın içinde daha çok yer buluyor. Aynı zamanda kişiselleştirilebilen bu sistemle kişi kendi senaryolarını oluşturarak ihtiyaçları doğrultusunda yaşam kurgusunu şekillendirebiliyor. Ucu açık olarak sürekli geliştirilebilen sistemin enerji yönetiminden zaman tasarrufuna, uzaktan kontrol ile sağlanan güvenlik çözümlerinden eğlence sistemlerine kadar konforlu bir yaşam sunan birçok avantajı var. Özellikle konut sektörüne özel sonsuz çözümlerimizle projelerde geliştirici paydaş oluyoruz. Çözüm ortağı olduğumuz birçok projenin ikinci, üçüncü projesinde de tercih ediliyoruz. Avrupa Konutları Kale de bunun güzel bir örneği…”


Serhan Çetinsaya: Berker by Hager ile bir alt taşeron olarak değil, çözüm ortağı olarak çalıştık

Projenin inşasını yürüten Artaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinsaya ise, ilk kez Kale Topkapı projesinde tercih ettikleri ve devam kararı aldıkları Berker by Hager'in kazandırdığı artıları şöyle anlattı:

"Büyük projelerde müşterilerin önüne çıkan daha basit, standart anahtarlardan insanların sıkıldığı kanaatindeyiz. Müşterilerimizin evlerini teslim aldıklarında değiştirmeyeceklerine inandığımız anahtar prizleri kullandığımızı düşünüyoruz. Otomasyon ürünleri ile birlikte oluşturduğumuz akıllı evlerde müşterilerimize; aydınlatma otomasyonu, iklimlendirme kontrolü, panjur kontrolü ve interkom hizmetleri gibi kullanışlı çözümler sunduk. Satış kaygısıyla değil, müşteri memnuniyeti ile hareket ettik. Berker by Hager ile bir alt taşeron olarak değil ‘çözüm ortağı’ olarak çalışarak otomasyon gibi ucu açık olan bir alanda, doğru çerçevelerle optimum çözümler üretmeyi başardık. Artaş İnşaat olarak yaşam konforu, estetik görünüm ve enerji yönetimi kolaylığı gibi artılarıyla akıllı bina otomasyonun her projede mutlaka olması gereken bir teknoloji olduğu kanaatindeyiz ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Teknolojinin hayatın her alanına girdiği günümüzde konutlarda bu teknolojinin olmaması büyük eksiklik. Otel, AVM gibi ticari segmentlerde otomasyon kullanımı oldukça yoğun. Bu akımın artık konutlarda da olması gerektiğini düşünüyoruz. Tüketici, kurulan kontrol paneli ile taksi, restoran vb. konularda yönetim ofisi ile haberleşebiliyor, faturalarını takip edebiliyor. Evine gelmeden evin ısıtma ve soğutmasını ayarlayabiliyor. Sisteme istenilen senaryolar eklenerek sürekli yenilenebiliyor."

Üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ, mekanlara kattığı şıklık ve kalitenin yanı sıra, tüm otomasyon işlemlerini tek tuş ile kontrol edebilme özelliği ile Avrupa Konutları Kale projesinin de tercihi oldu. Tek anahtar üzerinden ısı, aydınlatma, müzik ve panjur sistemlerinin kontrolünü sağlayan Berker B.IQ, ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in imzasını taşıyor. Dört farklı malzemeden üretilebilen tasarımıyla farklı mekanlara uyum sağlayabilen, B.IQ anahtarın özelliği olan ‘B.IQ asistan’ sayesinde, hangi düğmenin ne iş yaradığı veya hangi fonksiyonu kontrol ettiği LCD ekran üzerinde görülebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/berker-by-hager-konutta-teknolojiyi-yeniden-sekillendiriyor_148110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!