Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beş Bin Kişi Çalıştı

28 Eylül’de başlayan ve dün sona eren IMF-Dünya Bankası toplantılarında İstanbul Kongre Vadisi’nde 5 bin kişi aralıksız çalıştı. Organizasyonun işletme firması Uktaş’ın genel müdürü Pervin Zeydanlı Yalazan, organizasyon için 5 bin personelin görev yaptığını belirterek, bunun 2 bininin catering hizmetinde, kalan kişilerin ise güvenlik, temizlik,

Cumhuriyet Gazetesi
Beş Bin Kişi Çalıştı

28 Eylül’de başlayan ve dün sona eren IMF-Dünya Bankası toplantılarında İstanbul Kongre Vadisi’nde 5 bin kişi aralıksız çalıştı. Organizasyonun işletme firması Uktaş’ın genel müdürü Pervin Zeydanlı Yalazan, organizasyon için 5 bin personelin görev yaptığını belirterek, bunun 2 bininin catering hizmetinde, kalan kişilerin ise güvenlik, temizlik, IT, dekor, lojistik destek gibi alanlarda görev yaptığını söyledi. 28’i eşzamanlı olmak üzere toplam 50 toplantının düzenlendiğini anlatan Yalazan, toplantılarda 11 dilde tercüme yapan yerli ve yabancı 40-50 civarında tercümanın görev aldığını ifade etti. 700 kişinin de temizlik ekibi olarak görev yaptığını sözlerine ekledi.

Yalazan, organizasyonla ilgili şu bilgileri verdi:

250 kilo sabun harcandı: Toplantılar süresince 250 kilo sıvı sabun, 70 bin adet tuvalet kâğıdı, 70 bin adet kâğıt havlu tüketildi. Domuz gribine karşı termal kameraların kullanıldığı merkezin 20 noktasında da antibakteriyel jellere yer verildi. Sıvı sabunlarda da antibakteriyel sabunlar tercih edildi.

500 bin şişe su içildi: Toplantılar boyunca, beyaz kapaklı yarım litrelik 500 bin şişe “özel üretim” su içildi. Su şişeleri, Amerikalıların özel isteği üzerine üretildi. Mavi kapağın konuşmacıların dikkatini dağıttığı söylendiği için Hamidiye firmasına 500 ml olarak beyaz kapaklı şişe su ürettirildi. 500 bin adet tüketildi.

6 bin kulaklık yetmedi: Toplantılarda kullanılmak üzere 6 bin kulaklık alımı yapıldı. Ayrıca, Sütlüce Kongre Merkezi’nden takviye kulaklık da getirildi.

Bugüne dek NATO, Dünya Su Forumu, AGİT, HABİTAT, gibi zirvelere ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Yalazan, bu organizasyon için 2006’dan bu yana uğraştıklarını ve ileride, 25 bin kişilik katılımların yaşandığı tıp kongrelerinin yanı sıra Oscar ödül töreni gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bes-bin-kisi-calisti_73096.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!