Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beşiktaş’taki TBMM Lojmanları TOKİ'ye Devredilecek

Beşiktaş’taki 18 dönümlük TBMM lojmanlarının bulunduğu arazi, üzerine yapılacak projenin yüzde 65’i karşılığında TOKİ’ye devredilecek. Araziye yapılacak yeni bir projenin toplam değerinin 1 milyar lirayı rahatlıkla aşacağı öngörülüyor.

yapi.com.tr
Beşiktaş’taki TBMM Lojmanları TOKİ'ye Devredilecek

Beşiktaş’taki 18 dönümlük TBMM lojmanlarının bulunduğu arazi, üzerine yapılacak projenin yüzde 65’i karşılığında TOKİ’ye devredilecek.
Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre, gayrimenkul uzmanları sözkonusu lojmanların çok değerli bir konumda bulunduğunu, araziye yapılacak yeni bir projenin toplam değerinin 1 milyar lirayı rahatlıkla aşacağını öngörüyor.

Başkanlık Divanı toplantısında Meclis’in İstanbul Beşiktaş’taki milyonlarca dolar değerindeki 18 dönümlük arazisinin TOKİ’ye devrine karar verilecek. Üzerinde 173 Meclis lojmanı bulunan Abbasağa mahallesindeki 17 bin 655 metrekarelik arazinin yapılacak yapının yüzde 65’i karşılığı TOKİ’ye devredileceği öğrenildi. TBMM Başkanlığı’nın hazırladığı karar gerekçesinde bu işlem için, “yeni deprem yönetmeliğine göre yenilenme” ifadeleri kullanıldı. Gerekçede, TOKİ’ye hangi bedelle devredileceğine ilişkin ekspertiz raporunun hazırlacağı da vurgulandı.

Gerekçe deprem
18 dönümlük arazinin TOKİ’ye devri kararının gerekçesi şöyle açıklandı: “Eski deprem yönetmeliğine göre yapılan ve devamlı olarak bakım ve onarım ihtiyacı olan lojman binalarının yıkılarak yeni deprem yönetmeliğine göre yenilenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu amaçla sözkonusu parselin bağımsız kuruluşlarca belirenecek ekspertiz bedeli üzerinden TOKİ’ye devredilerek en yüksek arsa karşılığı gelir paylaşımı usulü ile konut inşa ettirilmesi düşünülmektedir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/besiktastaki-tbmm-lojmanlari-tokiye-devredilecek_159656.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!