Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Betek Grubu'ndan 30 Milyon Euro’luk Isı Yalıtımı Yatırımı

Betek Boya, inşasına 2008 başında başlanan 30 milyon Euro’luk yatırımını bu ay tamamlıyor. Isı yalıtımı alanında faaliyet gösterecek yeni tesis, Avrupa’nın en büyük ve modern üretim, lojistik ve teknoloji üssü olacak.

yapi.com.tr
Betek Grubu'ndan 30 Milyon Euro’luk Isı Yalıtımı Yatırımı

Betek Boya, inşasına 2008 başında başlanan 30 milyon Euro’luk yatırımını bu ay tamamlıyor. Isı yalıtımı alanında faaliyet gösterecek yeni tesis, Avrupa’nın en büyük ve modern üretim, lojistik  ve teknoloji üssü olacak. Four Seasons Hotel’de yapılan sohbet toplantısına Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar Sezgin ve Genel Müdür Tayfun Küçükoğlu ev sahipliği yaptı.

Betek Boya’nın yatırımlarının yanısıra geleceğe ilişkin hedeflerinin de paylaşıldığı toplantıda konuşan Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Avrupa’nın en büyük ve modern boya tesisini 2004 yılında hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını hatırlattı. Isı yalıtımı konusundaki faaliyetlerine 2001’de başladıklarını hatırlatan Küçükoğlu, şunları söyledi:

“Isı yalıtımı yatırımlarına kapsamlı ve planlı bir şekilde Capatect Dalmaçyalı programı ile Mayıs 2003’te pazara girerek başladık. Geçen 5 yıl içinde hızlı bir gelişim yaşayarak büyüdük. Şimdi ise ısı yalıtım sektöründeki heyecanımız artarak büyüyor. Yatırımı Ocak 2009’da tamamlanacak olan tesisimiz ile boya ve yalıtım sektörlerini konsolide eden emsalsiz bir yapıya ulaşıyoruz. Marka projesine paralel olarak farklı tüketici ihtiyaçlarına Capatect Dalmaçyalı, Expert, Alsecco, Alligator, Fawori ve Alsecco markalı ısı yalıtım sistemleri ile cevap veriyoruz.”

Isı yalıtımında 12 kat büyüme…

Isı yalıtımında kaplanan yüzey alanının 2008’de 2003 yılına göre 14 kat artış gösterdiğini ifade eden Küçükoğlu, Gebze’ye inşa ettikleri yeni tesisle birlikte Türkiye’nin yanı sıra Avrupa için de ısı yalıtımı konusunda önemli bir yatırımı hayata geçirdiklerini kaydetti. Betek Gebze Kampusu’nun 48 dönüm yeni arazi ile genişletilerek toplam 152 bin metrekareye çıkarıldığını belirten Küçükoğlu, “Gebze’de tamamlanacak olan 90 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste senelik 380 bin ton kapasiteli kuru harç üretimi ile 540 bin metreküp kapasiteli EPS üretimi ve lojistik merkezi yer alacak. Tüm bu özellikleriyle yeni yatırımımız en son teknoloji ile donatılan tam otomasyonlu Avrupa’nın da en büyük ve en modern tesisi olacaktır” dedi.

 “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu kapasite ve teknolojiyi cesaretle tesis ettik. Avrupa’nın en büyük ve modern üretim tesisi için 30 milyon Euro’luk yatırım yaptık” diyen Küçükoğlu, 2009 yılına ilişkin hedef ve beklentilerini de şöyle özetledi:

“2009 için genel beklentilerde pek çok kanaldan tedbirli ve temkinli olunması gerektiğine yönelik açıklamalar geliyor. Ancak özellikle küresel ısınma konusunda her geçen gün daha da artan bilinç seviyesi, fiyatları büyük oranda artan doğalgaz ve diğer enerji fiyatlarına paralel yalıtım ihtiyaçları da daha fazla hissedilecektir. Bu nedenlerden dolayı da ısı yalıtımı özellikli ürünlere talebin artacağını öngörüyoruz. Eğer kapasitemizin üzerinde bir talep gelirse de ek yatırımlar da yapmaya hazırız. Biz her zaman ülkemize ve geleceğine güvenerek ve inanarak hareket ediyor, yatırım yapıyor ve kazanıyoruz.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/betek-grubundan-30-milyon-euroluk-isi-yalitimi-yatirimi_65621.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!