Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Betofiber, Avrupa’nın En İyi GRC Üretim Ödülünü Aldı

Betofiber, Fiber Takviyeli Prekast Beton Üreticiler Birliği GRCA’ın Avrupa’nın en iyi üretim ödülü olarak bilinen “GRCA Merit Award 2008”i alarak Yapı Fuarı’na katıldı.

yapi.com.tr
Betofiber, Avrupa’nın En İyi GRC Üretim Ödülünü AldıBetofiber, bu yıl 31.si düzenlenen Yapı Fuarı’na Avrupa’dan aldığı büyük ödül ile katıldı. Üretim kalitesi ve dengeli fiyatları ile GRC sektörüne iddialı giren Betofiber, yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği Türkiye’nin en büyük fuarına başarısını taçlandırarak girdi.

Fiber Takviyeli Prekast Beton üreticiler birliği GRCA’ın (Glassfibre Reinforced Concrete Association)   iki yılda bir düzenlediği ve dünyanın önde GRC üreticilerini bir araya getiren 15. GRC Kongresi bu yıl 20–23 Nisan tarihlerinde Prag’da yapıldı. Uluslararası firmaların bilgi paylaşımını amaçlayan kongrede, GRC sektörüne katkı sağlayan firmalara çeşitli ödüller verildi. Türkiye’nin en büyük GRC üretim tesisini kuran Betofiber, bu yıl gerçekleştirilen kongrede “GRC’nin kullanıldığı en iyi üretim ödülünü” aldı.

Bu yılki GRC 2008 Kongresi’ne başta İngiltere, Amerika, Fransa, Almanya, Japonya, Çin, İspanya olmak üzere İtalya, Rusya, Kazakistan, BAE, Bahreyn, Norveç, Brezilya, İrlanda Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Avustralya, Avusturya, Kanada, Hong Kong, Yeni Zelanda, Danimarka, Kore, Hindistan ve Tayland’dan oluşan 28 ülkeden 45 firma katıldı. Çin ise 17 kişilik dev bir ekip ile kongreyi yakından takip etti. Kongrede ayrıca 4 ülkeden 7 üniversite de yaptıkları akademik çalışmaların üretim safhasındaki sonuçları paylaştı.

GRC üretimi yapan firmaları bir araya getirerek bilgi birikimi ve deneyim paylaşımı sağladığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Umut Durbakayım, Betofiber olarak kısa sürede böyle bir ödüle layık görülmenin çok anlamlı olduğunu belirtti. Dünyada GRC üretimi yapan önde gelen firmaların üye olduğu GRCA’dan böyle bir ödül almanın gurur verici olduğunu kaydeden Durbakayım, birçok ülkede faaliyet gösteren köklü firmaların arasından sıyrılıp büyük bir projeye imza atmanın Türk girişimcisi açısından önemli olduğunun altını çizdi.

Üretim kalitesi ve hızı bakımından uluslararası normlara tam uygunluk göstermenin büyük bir başarı olduğunu söyleyen GRCA Başkanı Prof. Peter JM Bartos da, Betofiber’in araştırma ve geliştirmeye verdiği önem sayesinde kısa sürede büyük yol aldığını belirtti.

Ödülü GRCA Başkanı Prof. Peter JM Bartos‘dan alan Betofiber Genel Müdürü Kemal Aydın yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Kalite ve güvenliği, kurulduğumuz günden beri hep ileriye taşımayı amaçladık. Üretim hızımızı ve kapasitemizi de kaliteden ödün vermeden sürekli yukarı taşıdık. Durmaksızın devam eden araştırma ve geliştirme yatırımlarımız, hedefe ulaşmamızda çok etkili oldu. GRC Birliği’nin de bu inancımıza büyük ödül ile yanıt vermesi bizi çok mutlu etti.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/betofiber-avrupanin-en-iyi-grc-uretim-odulunu-aldi_61356.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!