Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beton 2006 Kongre ve Fuarı Hazırlıklarına Başlandı

2006 Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan Beton 2006 Kongresi ve Fuarı çalışmaları başladı. İlki 2004 Haziran ayında düzenlenen Hazır Be

yapi.com.tr/Murat UYMUŞLARb>2006 Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan Beton 2006 Kongresi ve Fuarı çalışmaları başladı.

İlki 2004 Haziran ayında düzenlenen Hazır Beton Kongresi ve Uluslararsı Beton – Agrega Teknolojileri ve Ekipmanları Fuar duyuruları önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Beton 2004 ‘te olduğu gibi Kongre ve Fuarın yan yana yapılması planlanmaktadır. Beton 2006 Fuarı’na beton, agrega ve inşaat sektörüne malzeme, hizmet, makina ve ekipman sağlayan tüm üretici ve tedarikçilerin katılımı hedeflenmektedir.

Çalışmaları 19 Ekimdeki Türkiye Hazır Beton Birliği Teknik Komite toplantısında başlayan Hazır Beton Kongresi, 2006 da uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek. 22 Ekim 2004 tarihinde gerçekleşen Kongre Bilim Kurulu toplantısına Süheyl Akman-İTÜ , Saim Akyüz-İTÜ , Melike Altan-İTÜ , İlhan Eren - İTÜ ,Abdurrahman Güner - İTÜ, Mustafa Karagüler -İTÜ, Hulusi Özkul -İTÜ,Turan Özturan - BÜ, Mehmet Ali Taşdemir - İTÜ ve Mehmet Uyan -İTÜ katıldı. Toplantıda kongrenin uluslararası olması hedefi bağlamında Kongre Bilim Kurulu üyelerinin yabancı ülkelerden öğretim üyeleriyle genişletilmesi kararlaştırıldı.

Mayıs 2006’da yapılması planlanan Beton 2006 Kongresi Bildiri Konuları Kongre Bilim Kurulu tarafından aşağıdaki şekilde olması kararlaştırılmıştır.

Kongre Tebliğ Konuları

1.İnsan Yaşamında Beton

Betonarme Yapılar- Prefabrik Yapılar - Öngermeli Betonarme Yapılar -Beton Yollar - Su ve Deniz Yapıları - Hava Alanları – Barajlar- Tüneller-Arıtma Tesisleri- Enerji Santralleri( Termik Santraller, Nükleer Santraller....)-Onarım ve Güçlendirme Teknikleri - Zeminde Beton Uygulamaları - Çevre (Sürdürülebilirlik ve Yaşam Döngüsü)

2. Özel Betonlar

Lifli Beton - Rötresiz Beton - Hafif/Ağır Beton - Kendiliğinden Yerleşen Beton

3.Beton Teknolojisi

Betonun Karışım Tasarımı - Beton Bileşenleri (Su, Çimento, Agregalar, Kimyasal Katkılar, Mineral Katkılar, Geri Kazanılan Malzemeler)

4.Üretim ve Uygulama Teknolojisi

Otomasyon, Donanım ve Yazılım Sistemleri - Laboratuvar Donanım ve Yazılımı, Kalite Kontrol - Kalıp ve İskele Sistemleri, Yapım Yöntemleri - Pompa, Mikser ve Santral Sistemleri

5.Mimari Beton

Kentsel Tasarımda Beton - Estetik Beton Uygulamaları ( Renkli Beton, Baskı Beton, Brüt Yüzeyli Beton, Görünen Agregalı Beton....)

6.Yönetmelikler ve Kalite Yönetim Sistemleri

Kalite Yönetim Sistemleri - Standardlar ve Mevzuat - İş Sağlığı ve İş Güvenliği - Yapı Malzemeleri Yönetmeliği - Çevre Yönetmeliği

7.Pazarlama ve Sektör Sorunları

http://www.yapi.com.tr/haberler/beton-2006-kongre-ve-fuari-hazirliklarina-baslandi_21452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!