Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beton Santralinin Kapasitesi Arttırılıyor

Akkuyu’daki beton santralinde kapasite artırılıyor. Nükleer santral sahasında 7 yılda 3 milyon metreküp beton dökülecek.

yapi.com.tr
Beton Santralinin Kapasitesi Arttırılıyor

Akkuyu Nükleer Santrali’nin Deniz Hidroteknik Yapılarının İnşaatı işini alan Cengiz İnşaat, santral sahası içinde kuracağı beton santralinin kapasitesini saatte 90 metreküpten, saatte 160 metreküpe çıkaracak. 7 yıl boyunca çalışacak beton santralı sadece Akkuyu NGS için beton üretecek. 7 yıl sonunda, santral sahasına 3 milyon metreküpten fazla beton dökülmüş olacak. Bu rakam, DSİ tarafından Artvin’de inşa edilen ve tamamlandığında 270 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek barajı unvanını kazanacak olan Yusufeli Barajı’nda kullanılacak beton miktarına yakın.

Cumhuriyet'ten Abidin Yağmur'un haberine göre Cengiz İnşaat, Akkuyu Nükleer Santrali’nin Deniz Hidroteknik Yapılarının İnşaatı projesi kapsamında beton santralı kurmak için “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir” belgesi almış ve saatte 90 metreküp beton üretim izniyle faaliyete başlamıştı. Şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak beton santralının saatte 90 metreküpten, saatte 160 metreküpe çıkarılması için ÇED sürecini başlattı.

Haberin tamamına linkten  ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/beton-santralinin-kapasitesi-arttiriliyor_169719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!