Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beylikdüzü’nü Güzelleştirecek Projelere Başkan Topbaş'tan Ödül

Beylikdüzü’nü Güzelleştirecek Projelere Başkan Topbaş'tan Ödül

ibb.gov.tr
Beylikdüzü’nü Güzelleştirecek Projelere Başkan Topbaş'tan Ödül

b>“Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. Proje yönetimi İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri İMP’de düzenlenen törenle verildi.

Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, İMP Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Erden ve mimarlık öğrencileri katıldı.

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Niçin dünyada iz bırakan mimarlarımız yok’ diye yakınıldığını belirterek, “Mimarlarımıza fırsat mı verdikte olmadı?... Bu yarışmalar, bu fırsatı sağlayacaktır diye inanıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bunun öncülüğünü yapıyoruz” dedi.

Daha sonra yarışmada dereceye girenlere ödülleri, kendisi de bir mimar olan Başkan Kadir Topbaş tarafından takdim edildi. Yarışmada 3 ayrı projeye verilen ödüllerin ilkini İstanbul Teknik Üniversitesi’nden A. İrem Mollaahmetoğlu Falay, K. Ferhan Yürekli, Mete B. Baypınar ve DR. Tülay Ayaşlıgil’den oluşan grup kazandı. İkinci ödülü Y. Mim. Korhan Torcu, Serhat Yavuz (İTÜ), Aslıhan Özaslan (Pey. Mim.) ve Sevim Filiz’den (Şeh. Pl.) oluşan grup aldı. Ödüle layık görülen üçüncü grup ise, Kent Pl. Dr. Z. Füsun Otaner ve Pey, Mim. Figen Uyanık oldu.

4 ayrı mimarlık grubuna da mansiyon ödüllerinin verildiği “Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması”na 15 proje katıldı ve bunlardan 11’i değerlendirmeye alındı.

Yarışma projeleri, 10 - 22 Mart tarihleri arasında İMP’de sergilenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beylikduzunu-guzellestirecek-projelere-baskan-topbastan-odul_42967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!