Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Ormanlar Darphane Gibi!

Beynam Ormanları Turizme Açılacak!

Beynam Ormanları’nın Safari Parkı ile turizme açılacağını söyleyen ATO Başkanı Salih Bezci, “Ankara’ya çağ atlatacak projelerimiz var. Bu çalışmalarımızın neticesinde Ankara’da kişi başına düşen milli gelir iddia ediyorum 5 bin dolar daha artacaktır” dedi.

yapi.com.tr
Beynam Ormanları Turizme Açılacak!

Hürriyet'in haberine göre, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ticari hayattaki deneyimlerini, başkan vekilliği ve başkanlık yaptığı sürede edindiği deneyimlerle birleştirdiğini belirterek, “Ankara’ya çağ atlatacak projelerimiz var” dedi. Bezci yaptığı yazılı açıklamada, 4 Mayıs’ta yapılacak ATO seçimleri öncesinde, başkanlığa seçildiği 14 Mart 2011 tarihinden bu yana gerçekleştirdiği icraatlar hakkında bilgi verdi ve yeni dönem için projelerini açıkladı.

Hasat dönemi olacak

Bezci, önceki dönemin “ekin dönemi” olduğunu yeni dönemin ise “hasat dönemi” olacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Ankara’nın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu her fırsatta dile getirdim. Bunun manada ATO olarak çok sayıda proje geliştirdik. Ankara’nın en çok ihtiyaç duyduğu kongre ve fuar merkezini ATO Congresium’u Ankaralılar’ın hizmetine sunduk. Yeni dönemde ATO Congresium’un kapasitesini ek binayla iki katına çıkartacağız. ‘Cumhuriyet tarihimizin en büyük festivali’ Ankara Alışveriş Festivali ile geçtiğimiz yıl tüm ön yargıları yıktık. Bu yıl ve bundan sonraki yıllarda da festival büyüyerek devam edecek.”

Beynam turizme açılacak

Bezci, Ankara turizmini pozitif yönde etkileyecek projelerin devam edeceğinin altını çizerek, yeni dönemde Akyurt’ta projesi tamamlanan fuar alanına katkılarının süreceğini ve Beynam Ormanları’nı Safari Park ile turizme açacaklarını ifade etti. Ankara için çalışmalarının süreceğini belirten Bezci, “Bu çalışmalarımızın neticesinde Ankara’da kişi başına düşen milli gelir iddia ediyorum 5 bin dolar daha artacaktır” görüşüne yer verdi. Ankara’nın ekonomik ve sosyal alanda gelişmesine ve Ankaralı tüccarın ilerlemesine yönelik çalışmalar yürüttüklerine dikkati çeken Bezci, nihai hedeflerinin Ankara’nın tüm değerleriyle birlikte bir marka haline gelmesi olduğunu kaydetti. Tüccarlara yönelik birçok hizmete imza attıklarını belirten Bezci, karayolu gümrük kapılarını uluslararası düzeyde yeniden hizmete soktuklarını ve buradan elde edilen gelirin ATO aidatlarından daha yüksek olduğunun altını çizdi.

ATO meslek liseleri geliyor

ATO olarak, meslek eğitimine önem verdiklerine dikkati çeken Bezci, bu çerçevede dış ticaret uzmanlığı başta olmak üzere, bir çok alanda eğitim programları yürüttüklerini anımsattı. Bezci, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü uyarınca meslek standartları belirleme yönelik çalışmaların yaptıklarını da belirterek, istihdam sorunun en başında ara eleman sıkıntısının geldiğini yeni dönemde açacakları üç meslek lisesiyle kalifiye eleman probleminin önüne geçeceklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beynam-ormanlari-turizme-acilacak_108176.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!