Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beyoğlu'nun Belleği Canlanıyor

150.yılını kutlayan Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu’nun eski çehresini ve kültürel kimliğini canlandırmak amacıyla Beyoğlu’nun Belleği adlı bir proje başlatıyor. Proje, Beyoğlu’nun kültürel tarihinden izler taşıyan ve bugün birçoğu iz bırakmadan ortadan kaybolan önemli mekanların belirlenmesini ve birer plaketle topluma anımsatılmasını amaçlıyor.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\57525.jpg" hspace=5 vspace=5>


150. yılını kutlayan Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu’nun eski çehresini ve kültürel kimliğini canlandırmak amacıyla Beyoğlu’nun Belleği adlı bir proje başlatıyor. Proje, Beyoğlu’nun kültürel tarihinden izler taşıyan ve bugün birçoğu iz bırakmadan ortadan kaybolan önemli mekanların belirlenmesini ve birer plaketle topluma anımsatılmasını amaçlıyor.

Proje kapsamında, Beyoğlu’nda bulunan ve dönemin seçkin mimarlarının imzasını taşıyan 63 tarihi binanın cephesine bilgilendirilme plaketi yerleştirilecek.

Beyoğlu’nun Belleği projesi için Beyoğlu’nun kültürel kimliğini yansıtan; tanınmış sanatçı ve yazarların yaşadığı ve mimari üslubuyla belirgin bir karakter taşıyan binalar ya da çeşitli yönleriyle toplumsal hayatta iz bırakmış atölye, stüdyo, pastane, kahvehane, sinema, tiyatro, müzikhol, mağaza gibi işletmeler belirlendi. Foto Süreyya, Botter Apartmanı, Markiz Pastanesi ve Le Bon Pastanesi de plaket çakılması için kararlaştırılan ilk mekanlar oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beyoglunun-bellegi-canlaniyor_57525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!