Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Bina, Hastaneye Verilsin"

İzmir İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Bozyaka'da uzun yıllar dev bir temel çukuru olarak bekleyen ve ancak zemin seviyesine getirilebilen hizmet binası inşaatını, Sağlık Bakanlığı'na devretme önerisi getirdi. Hizmet binasının Bozyaka Hastanesi ile birleştirilerek dev bir hastane yaratılabileceğini belirten Yılmaz, bu öneriyi Emniyet Genel

Yeni Asır Gazetesi
''Bina, Hastaneye Verilsin"

İzmir İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Bozyaka'da uzun yıllar dev bir temel çukuru olarak bekleyen ve ancak zemin seviyesine getirilebilen hizmet binası inşaatını, Sağlık Bakanlığı'na devretme önerisi getirdi. Hizmet binasının Bozyaka Hastanesi ile birleştirilerek dev bir hastane yaratılabileceğini belirten Yılmaz, bu öneriyi Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sunduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı ile de gerekli görüşmelerin yapılacağını ve ümitli olduğunu belirten Yılmaz, "Hastane yanındaki inşaat, hizmet binası için uygun değil. Umarım anlaşma sağlanır ve Bozyaka Hastanesi'ne ek bina olur" diye konuştu.

Heyecan yarattı

Göreve geldikten sonra hizmet binası inşaatını ele alan Yılmaz, çözüm arayışına girdi. İnşaatın hizmet binası olarak bitirilmesinin, içine sinmeyeceğini belirten Yılmaz, Sağlık Bakanlığı'na devir formülünü geliştirdi. Bugüne kadar sadece TOKİ'ye devri üzerinde durulan bina için ilk kez geliştirilen bu formül, heyecan yarattı. Hizmet binasının bitirilerek Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yeraltından geçit ya da havadan bir köprüyle bağlanabileceğini belirten Yılmaz, "Hizmet binamızı Sağlık Bakanlığı'na devredersek ve inşaatı üstlenirlerse, Bozyaka Hastanesi'ne yeni bir bina kazandırırız. Birbirine bağlanacak iki bina, dev bir hastane kompleksi oluşturur" diye konuştu. Bugüne kadar 10 milyon TL harcanan ve bitmesi için 50 milyon TL daha gereken binanın projesini yanlış bulan Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, şu bilgileri verdi:

"Hastane karşısında polis merkezinin bulunması, sıkıntı yaratır. Ayrıca bölge, oluşacak yoğunluğu kaldırmaz. Benim insanım hastanede canıyla uğraşırken gece 03.00'te ekip arabaları gelip gidecek. Sabaha karşı operasyon için çıkış yapacak. Hastaneyle emniyet, bir arada çalışamaz. Bu nedenle alternatif üretmeye çabalıyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü bu konuda bize gerekli desteği veriyor."

İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının ihalesi, 2000 yılında gerçekleşti. İlk olarak 11 katlı projelendirilen inşaatın ihalesini, İlci İnşaat kazandı. Hemen harekete geçen firma, 9.5 dönüme oturacak binanın 12 dönümlük inşaat alanını 7 metre derinliğinde kazdı. 2001 yılında dev çukurun etrafına, çevresinde çökme yapmaması için 1000 adet mini kazık çakıldı. Çukura 2002 yılına kadar temel çukuru ve kazık çakma için 1 milyon 300 bin YTL'lik harcama yapıldı. Bu arada binanın projesi değiştirilerek 11 kattan 15 kata çıkarıldı.

Yüksekliği 38 metre

İnşaat, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası olarak devam ederse, 3 bodrum kata sahip 15 katlı dev bir bina yapılacak. Yüksekliği 38 metre olan bina, 63 bin 532 metrekare kapalı alana sahip olacak. Binanın 3 bodrum katında otopark, nezarethaneler, arşiv, atış poligonu ve spor salonu bulunacak. Diğer 12 katta ise, İzmir'de dağınık halde bulunan emniyet birimleri bir araya getirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bina-hastaneye-verilsin_71573.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!