Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bina Yalıtımına Sonsuz Garanti

Menemen’de 1986’da plastik doğrama işine giren Muhammet ve Ahmet Üzümcü kardeşler, 20 ülkeye ihracat yapar hale geldi, klinker kaplı yalıtım panelinin Türkiye’deki ilk üreticisi oldu. Halk dilinde köpük olarak bilinen EPS izolasyon malzemesi içine dekoratif toprak tuğla yerleştirdiklerini belirten Üzümcü, plakalar halinde üretimini yaptıkları

Hürriyet Ege
Bina Yalıtımına Sonsuz Garanti

Menemen’de 1986’da plastik doğrama işine giren Muhammet ve Ahmet Üzümcü kardeşler, 20 ülkeye ihracat yapar hale geldi, klinker kaplı yalıtım panelinin Türkiye’deki ilk üreticisi oldu.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Yıldızpen, Aypen, Villadeco ve Vinka Şirketler Grubu, “ekonomik, sağlıklı, çevreci, pratik, estetik, uzun ömürlü, renkli, tümüyle yerli üretim” olarak tanımlanan “Klinker Kaplı Yalıtım Panelleri”ni piyasaya sundu.

En ekonomik

1986 yılında Menemen’de plastik doğrama sektöründe ticari faaliyete başlayan Muhammet ve Ahmet Üzümcü kardeşler, bugün 20 ülkeye ihracat yapan şirketler grubu haline geldi. Türkiye’deki izolasyon eksikliğinden hareketle bu alanda atılım yapan Üzümcü kardeşler, ABD ve Almanya’da üretilen klinker kaplı yalıtım panellerinin Türkiye’deki ilk üreticisi oldu. Klinkerli panel kullanılan binaların ömür boyu boya ve bakım gerektirmediğini belirten Muhammet Üzümcü, “Her türlü hava şartlarına yüksek dayanım gösteren Villadeco panelleri, uzun dönemde en ekonomik dış cephe ve yalıtım malzemesidir” dedi.

NEFES ALAN BİNA

Yalıtım yapılan binaların temel sorununun teneffüs edememesi olduğunu belirten Üzümcü, nefes almayı engellemeyen bir uygulama gerçekleştirdiklerini söyledi. Bina duvarlarının buhar geçirgen olması gerektiğini anlatan Üzümcü, “Yapının nefes alması yaşam kalitesini artırır. Nefes almayan bir bina, rutubetli ve sağlıksız yaşam koşullarına neden olur” dedi. Üzümcü, klinker kaplı yalıtım panelinin evlere çağdaş bir görünüm kazandırdığını, ayrıca yüzde 60 oranında yakıt tasarrufu sağladığını ifade etti.

HER TÜR DUVARA

Halk dilinde köpük olarak bilinen EPS izolasyon malzemesi içine dekoratif toprak tuğla yerleştirdiklerini belirten Üzümcü, plakalar halinde üretimini yaptıkları malzemeleri binaların dış cephesine yapıştırıcı ve vida ile monte ettiklerini söyledi. Üzümcü, malzemenin her türlü duvara döşenebildiğini kaydederek “Villadeco klinkerli izolasyon panolarının en önemli avantajlarından biri pratik uygulama imkanı sunması. Köşe panelleri sayesinde işçilik zamanı en aza indiriliyor” dedi.

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/bina-yalitimina-sonsuz-garanti_79383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!