Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Binalar Değil Eklentiler Yıkılacak

İstanbul’da 26 kişinin öldüğü sel felaketi sonrası Ayamama Deresi etrafında belirlenen 108 kaçak yapı için yıkım kararı çıktı. Belediye, yıkımların binanın tamamını değil genellikle depo, duvar, garaj gibi eklentileri kapsadığını açıkladı.

Vatan Gazetesi
Binalar Değil Eklentiler Yıkılacak

İstanbul’da 26 kişinin öldüğü sel felaketi sonrası Ayamama Deresi etrafında belirlenen 108 kaçak yapı için yıkım kararı çıktı. Belediye, yıkımların binanın tamamını değil genellikle depo, duvar, garaj gibi eklentileri kapsadığını açıkladı.

İstanbul’da geçen ay yaşanan sel felaketinin ardından Başakşehir’den başlayarak Bağcılar, Küçükçekmece ve Bahçelievler’den geçerek Bakırköy’den Marmara Denizi’ne bağlanan Ayamama Deresi üzerinde bulunan 108 bina için yıkım kararı çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta dere yatağı içinde depo, müştemilat, otopark gibi 53 kaçak yapıya sahip olan 25 firmaya tebligat gönderen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, geri kalan firmalara da tebligatların önümüzdeki günlerde gönderileceğini belirtti. Yetkililer, binaların tümünün yıkımının sözkonusu olmadığının altını çizerken, bu binaların bazı kısımlarının yıkılabileceğini açıkladı.

"Tebligatsız da yıkılabilir"

Buna göre Holiday Inn Airport Otel’in sadece Ayamama Deresi kenarına yaptığı istimlak duvarı için yıkım kararı verilirken, Intergum Gıda’nın Arıtma Tesisi’nin, CargoTurk’ün ise dere yatağına taştığı tespit edilen Transfer Merkezi’nin boşaltılması talep edildi.

Belediye yetkileri 108 binanın 775 sayılı yasa kapsamına girdiğini ve tebligat yapılmadan yıkılabileceğini belirtirken, "Tamamı yıkılacak bir bina ya da işletme de tespit edilmedi. 108 tespit arasında binaların müştemilatı, depo, garaj, otopark, duvar, güvenlik kulübesi, otomobil yıkama alanı, dışarıya yapılan lojman, tesisleri bulunuyor" dedi.

Bazı şirketlerin haberi yok

Ayamama Deresi kenarında bulunan Sancak Spor Tesisleri yetkilisi Musa Sancak, yıkılacak yerlerin ana binalarıyla ilgisi olmadığını belirterek "Bizim kerestelerimizi koyduğumuz deponun yıkılmasını istediler" dedi. Selden en fazla zarar gören firmalardan Evkur yetkilileri ise şu ana kadar tebligat gelmediğini belirtti. İstanbul Mensucat yetkilileri de tebligatla ilgili bilgilerinin olmadığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/binalar-degil-eklentiler-yikilacak_73634.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!