Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Binalar Mural Festivali İçin Canlandı

Kadiköy Belediyesi tarafından düzenlenen Mural İstanbul Festivali başladı. Kadıköy Yeldeğirmeni'nde bazı eski apartmanların dış cephe duvarlarını boyayarak sanatsal çalışmaların yapıldığı festival 3 yabancı, 1 yerli sanatçının katılımıyla gerçekleştiriliyor. Binalarda boyalamalar sırasında vinçler de kullanılıyor.

yapi.com.tr
Binalar Mural Festivali İçin Canlandı

Bu sene 7'incisi gerçekleştirilen festivalin birinci bölümü için Sırbistan'dan gelen sanatçı Artez, Osmanağa Mahallesi'nde; Brezilya'dan gelen sanatçı Arlin, Rasimpaşa Mahallesi'nde çalışmalarına başladı. Festivalin 2 Temmuz'da başlayacak ikinci bölümünde ise Hırvatistan'dan gelen Lonac ve Türkiye'den katılan Omeria, Rasimpaşa Mahallesi'nde çalışmalarını sürdürecek. DHA'da yer alan habere göre; yaptıkları boyamalara mahallelilerin ilgisinin yoğun olduğunu söyleyen Artez, "Bu beni sanatçı olarak iyi hissettiriyor. Boyamamı yaparken böylesi destek almak bana çok iyi geliyor" dedi. Arlin ise "Mekanı ve topluluğu değiştiriyoruz. Burada yaşayan insanlar için çocuklarıyla birlikte bu duvarları görmek çok ilgi çekici ve havalı" şeklinde konuştu.

Sanatın Kadıköy'ün sakinliğini koruyup güçlendirdiğini belirten Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Dünyanın her tarafından gelen mural sanatçıları ile Kadıköy uluslararası bir yer oldu ve New York'taki bir yarışmada ilk 20 arasına girdi" diye devam etti.

Festival 8 Temmuz'a kadar devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/binalar-mural-festivali-icin-canlandi_166501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!