Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

‘Önce Sen Hesap Ver’

Bingöl: Diğer İhaleleri Açıklayın

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bel-Beton şirketinde yaşanan usulsüzlük, TBMM gündemine taşındı. Meclis’te soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, belediyenin diğer şirketleriyle ilgili kapsamlı bir soruşturma açılıp açılmayacağını sordu.

Hürriyet Ankara
Bingöl: Diğer İhaleleri Açıklayın

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bel-Beton şirketinde yaşanan usulsüzlük, TBMM gündemine taşındı. Meclis’te soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, belediyenin diğer şirketleriyle ilgili kapsamlı bir soruşturma açılıp açılmayacağını sordu.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Bel-Beton şirketinde ortaya çıkan 3 milyon 100 bin TL’lik usulsüzlüğü TBMM gündemine taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, zorunlu kalmaktan dolayı şirket yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu öne süren Bingöl, usulsüzlük ve hukuksuzluğun boyutlarının kamuoyunda endişe ve tedirginlik yarattığını savundu.

Bingöl, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde şu soruları yöneltti:

“Bel-Beton çalışanları ve yöneticileri hakkında suç duyurusunun gerekçesi nedir? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının suç duyurusunda bulunduğu konular arasında daha öncede usulsüzlüğün yaşandığı Karşıyaka mezarlığındaki içinde yapılan İhaleler var mıdır?

Diğer işleri açıklayın

Bel-Beton aracılığı ile ‘bilinen firmalarca’ yapımı gerçekleştirilen Ulus, Kızılay ve Kuğulu Park köprülü kavşak inşaatlarının da bu suç duyurusu ile bir ilgisi var mıdır? Varsa bu inşaatlarda usulsüzlüğün ve yolsuzluğun tespit edilen boyutu nedir? Bel-Beton'a ihale edilen Belediye inşaat işleri ve diğer işler nelerdir?

Son bir buçuk yıl içinde Bel-Beton yönetim kurulu ve yöneticileri hangi tarihlerde hangi gerekçelerle değiştirilmiştir? Gerçekleştirilen değişikliklerin yapılan suç duyurusu ile bir ilgisi var mıdır? Varsa değişiklik yapıldıktan ne kadar süre sonra ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur?

Soruşturma açılacak mı?

Bu suç duyurusuna neden olan usulsüz ve hukuksuz işlerin İ. Melih Gökçek’in 16 yıllık belediye başkanlığı döneminin hangi dönemini kapsamaktadır. Bu dönemin dışında kalan sürelerle ilgili siz bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

Ankara Büyükşehir Belediyesinde yaşanan usulsüzlükler hakkında sıklıkla soruşturma açılması gerektiği vurgulanırken bugüne dek taleplerimiz dikkate alınmamış ve İ. Melih Gökçek hakkında her hangi bir soruşturma açılmamıştır. Ancak son yaşanan gelişmeler gerçekleştirilen suç duyurusu, CHP tarafından dile getirilen iddiaların doğruluğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Geçmişte gündeme getirilen çeşitli usulsüzlük ve hukuksuzlukları bu suç duyurusu ile dikkate alarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm iktisadi teşekküllerini kapsayacak şekilde bir soruşturma açmayı düşünür müsünüz?


 

http://www.yapi.com.tr/haberler/bingol-diger-ihaleleri-aciklayin_78110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!