Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Önce Sen Hesap Ver’

CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, Ankara Anakent Belediye Başkanı Gökçek ile adı 10 milyon Avro’luk yolsuzluğa karışan Kepenek’in fotoğraflarını basına gösterdi

Cumhuriyet Gazetesi
‘Önce Sen Hesap Ver’

CHP’li Tekin’in ortaya çıkardığı fotoğraflarda Gökçek, “Tanımıyorum” dediği Kepenek’le.

CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul Adliyesi önünde Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarına “asfalt danışmanlığı” yaparak 10 milyon Euro para alan Serdar Kepenek’in Melih Gökçek’le birlikte çekilmiş fotoğraflarıyla basının karşısına çıktı. Tekin fotoğrafları gösterek, “Gökçek gibi bir adamın Türk siyaseti içinde pırıl pırıl kalmış bir lidere bunları söyleyebilecek cesareti, cürreti olabilir mi? Gökçek önce sen bunların hesabını vereceksin” dedi.

Tekin, 2009 yılı mart ayından beri ortada görünmeyen Kepenek ile Gökçek’in Fransa’da çekilmiş fotoğraflarını gazetecilere dağıttı. Tekin, “Halkın 10 milyon Avro parasını çarpan bu şahıs Gökçek’in arkadaşıdır. Genel Başkanımıza dil uzatma cüretini göstermeden önce bunun hesabını versin” diye konuştu.

‘Gökçek’in yol arkadaşı’

Tekin, “Son günlerde Ankara Belediye Başkanı, CHP Genel Başkanı’na çağrı yaparak ‘hodri meydan’ demişti. Bunu en son söyleyebilecek kişinin kendisi olması gerekiyor. Yine bizim açıkladığımız asfalt olayı vardı. Bu olayda adı duyulan kişi Kepenek’di. Farklı karelerde Fransa Chaumps-Elysées’de asfalt profesörü, Gökçek’in yol arkadaşı. İstanbullunun 10 Milyon Avro’sunu çarpan bu şahıs nerede? Ne zaman çekilmiş kendisine sorun” dedi.

Gökçek, Kepenek ile ilgili iddialar ortaya atıldığında “Tanımıyorum” demiş, daha sonra ise Kepenek’in, oğlu Ahmet Gökçek’le iş ortağı olduğu anlaşılmıştı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/once-sen-hesap-ver_78104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!