Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Bırak Abant Eskisi gibi Kalsın!'

Abant Tabiat Parkı’nı hallaç pamuğu gibi atan çalışmalara Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden frenleme geldi. Müdürlük, otoban gibi yol yapımından ağaçları su altında bırakmaya kadar doğa harikasını şantiyeye çeviren ‘Uzun Devreli Gelişme Planı Revizyon Çalışmaları’nın bazı bölümlerinin yeniden elden

Radikal Gazetesi
'Bırak Abant Eskisi gibi Kalsın!'

Abant Tabiat Parkı’nı hallaç pamuğu gibi atan çalışmalara Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden frenleme geldi. Müdürlük, otoban gibi yol yapımından ağaçları su altında bırakmaya kadar doğa harikasını şantiyeye çeviren ‘Uzun Devreli Gelişme Planı Revizyon Çalışmaları’nın bazı bölümlerinin yeniden elden geçirilmesini istedi.

Abant’ta Bolu Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar 29 Mart 2010 günü Radikal’de ‘Valilik istedi, Abant hem yükseldi hem de yavruladı’ manşetiyle gündeme gelmişti. Çevreciler çalışmalara büyük tepki gösterirken çalışmalardan Çevre ve Orman Bakanlığı’nın haberi olmadığı ortaya çıkmıştı.

Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce bu çalışmaların ilçenin doğal dengesine zarar verdiği gerekçesiyle Bolu Valiliği’ne yazı gönderildi. Yazıda, Abant’ta, ‘yeni yol inşaatı, peyzaj düzenlemesi, göl su kodu ve drenaj faaliyetleri, elektrik tesisatı, otopark’la ilgili yapılması gerekenler bildirildi. 

Bolu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, yazıya ilişkin, “Abant’taki çalışmaları genel müdürlüğün isteği doğrultusunda sürdürüyoruz. Düzeltmeler yapıldı” dedi. (aa, Radikal)

 

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/birak-abant-eskisi-gibi-kalsin_79632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!