Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Biz Kuşadası'na Haftada Bir Gemi Beklerken Pire'de 50 Tanesi Vardı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, çağdaş dünyada, şehirlerin sahip olduğu potansiyelleri bir program çerçevesinde değerlendirerek gelişmenin mümkün olduğunu söyledi.

Zaman Gazetesib>Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ), katkılarıyla düzenlenen "Sakarya-Marka Kent" konulu toplantıya katılan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, şehirlerin canlı birer organizma olduğunu belirterek, sahip olunan potansiyellerin şehirleri belirli noktalara doğru götürdüğünü ifade etti. Sakarya'nın sahip olduğu çok yönlü potansiyelleri ve imkânları bulunduğunu belirten İsen, ilde tarım, sanayi ve doğal kaynakların yanında, eğitim ve daha birçok imkânın bulunduğunu dile getirdi.

Toplantının asıl nihai amacının Sakarya'nın elindeki imkânları en iyi şekilde ortaya koymak olduğunu belirten İsen, "Hiçbirimizin elinde sihirli bir değnek yok, dokundurup yarın elde edilebilecek birtakım sonuçlardan söz etmeyeceğiz. Tam tersine, bir plan sunacağız. Bu plan ufuk çizgisi gibi önü açık bir alandır. En azından 4 yıllık bir yaklaşım çerçevesinde insanlara rol dağılımı ve bu rol dağılımından elde edilecek sonuçlardan bahsedeceğiz. Uygulanabilir projeler çıkarmak istiyoruz." dedi.

Öğretim üyeliği sırasında pek çok ülkeyi gezme imkanı bulduğunu kaydeden İsen, Yunanistan'ın Pire şehrinin sahip olduğu imkânların çok iyi bir şekilde değerlendirilmesine hayran kaldığını anlattı. Pire şehrinde Ege adalarının ve denizin bir ağ gibi işlendiğine tanık olduğunu belirten İsen, şöyle konuştu:

"Eski bir turizm müsteşarı olarak, özellikle Kuşadası'na haftada bir defa gelebilecek turistik gemileri bakanlık olarak gözümüzü dört açmış beklerken, Pire'de bunların 50 tanesini yan yana gördüğüm zaman adeta kıskançlıktan çatladım. Yunanlıların yaptığı şu: Oturmuşlar, düşünmüşler ve sahip oldukları imkanı değerlendirmişler. Sahip oldukları imkan deniz. Denizi nasıl değerlendirebiliriz? Taşımacılık ve turizm açısından değerlendirebiliriz. Bu coğrafyada yaşıyorsak bu potansiyel bize ne vaat ediyor? 'Bu denizden nasıl bir balık çıkarabiliriz?' sorusunu sormak ve bu sorunun üzerine bir şeyler inşa etmek gerekiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/biz-kusadasina-haftada-bir-gemi-beklerken-pirede-50-tanesi-vardi_59733.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!