Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BM Haiti'deki 3 Önceliği Açıkladı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 7.0 büyüklüğündeki depremle yıkılan Haiti'de en önemli 3 önceliği açıkladı. Ban, öncelikleri insani yardımın sürmesi, güvenlik ve asayişin sağlanması ve ekonominin yapılandırılması olarak sıraladı.

Hürriyet Gazetesi
BM Haiti'deki 3 Önceliği Açıkladı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 7.0 büyüklüğündeki depremle yıkılan Haiti'de en önemli 3 önceliği açıkladı. Ban, öncelikleri insani yardımın sürmesi, güvenlik ve asayişin sağlanması ve ekonominin yapılandırılması olarak sıraladı. BM Haiti Özel Temsilcisi Bill Clinton ile deprem felaketi yaşayan Haiti'nin yeniden yapılanmasıyla ilgili görüştü.  

Ban Kimun ve Clinton, BM'nin yeni geçici binasındaki görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi. Genel Sekreter Ban, Haiti'nin adeta sözcüsü olarak konuşan Clinton'a öncelikle Haiti depremi öncesinde ve sonrasında bu ülkeye yardım etmek için gösterdiği “güçlü liderlik ve dostluk” için teşekkür etti.

Clinton'un bu güçlü liderliğine her zamankinden fazla talep olduğunu belirten Ban, Clinton'a hitaben, “Haiti'ye verdiğiniz güçlü desteğe ve liderliğinize güveniyorum” dedi.

Ban, Clinton ile iyi bir görüşme yaptıklarını ifade ederek, insani yardım operasyonlarının ardından yakında Haiti'nin ekonomisinin yeniden yapılanması çabalarına odaklanacaklarını bildirdi.

Ban Ki-mun, “Haiti'deki 3 önceliğimiz, insani yardımın sürmesi, güvenlik ve asayişin sağlanması, ekonominin yapılandırılması” dedi.

Genel Sekreter Ban, Haiti'nin ekonomisini yeniden yapılandırmaya yönelik 25 Ocakta Kanada'nın Montreal kentinde yapılacak uluslararası toplantıya insani işlerden sorumlu yardımcısı John Holmes ve BM Kalkınma Programı Başkanı Helen Clark'ı göndereceğini kaydetti.

BM, Dünya Bankası, Amerika Ülkeleri Kalkınma Bankası ve Avrupa Komisyonu'nun Haiti'deki felaketin ekonomi üzerindeki etkilerini değerlendirme yönünde çalışacaklarını, Haiti'deki depremzedelerin gıda, su, barınak dışında “iyi bir geleceğe ve kalıcı işe ihtiyaçları” olduğunu vurgulayan Ban Ki-mun, bu noktada da Bill Clinton'un yardımının gerektiğini söyledi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/bm-haitideki-3-onceligi-acikladi_75973.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!