Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum’a Babil’in Asma Bahçeleri Kurulacak

Çakırlar Şirketler Grubu, Bodrum’da 20 milyon dolarlık yatırımla ’Gardens of Babylon’ projesinde, Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek 74 rezidans, 22 butik otel dairesi ve 28 göl villası inşa ediyor.

Hürriyet Gazetesi
Bodrum’a Babil’in Asma Bahçeleri Kurulacak

b>Çakırlar Şirketler Grubu, Bodrum’da 20 milyon dolarlık yatırımla ’Gardens of Babylon’ projesinde, Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek 74 rezidans, 22 butik otel dairesi ve 28 göl villası inşa ediyor. Projenin 2009’da tamamlanması planlanıyor. Şirketin hedefi ise, bu projenin benzerlerini; İstanbul, Sırbistan Karadağ ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Fujiera bölgesinde de yapmak.

Konsept yeni

Çakırlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, bu konsepti zincir haline getirmek istediklerini belirterek, "Turizmi ’her şey dahil’ kıskacından çıkarmak istiyoruz. Bunun için Bodrum’da butik otel ve rezidans projesini birleştirdik. Amacımız burayı 12 ay yaşatmak" dedi. 2007 yılının başında yatırıma başlanan Gardens of Babylon Projesi’nin konseptinin belirlenmesinde arazinin eğiminin önemli bir etken olduğunu aktaran Çakır, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda buna benzer bir konseptin Türkiye’de ve dünyada yapılmadığını gördük.

Dünyanın Yedi Harikası canlanacak

Özellikle arazideki eğimden dolayı Babil’in asma bahçeleri fikri doğdu. Araştırdık. Bu isim daha önce kullanılmamış. Bunun isim hakkını aldık" diye konuştu. Projede yer alan 22 butik otel dairesi de dünyanın 7 harikasından esinlenerek 7 farklı konseptte dekor edilecek. Projede, tüm odalar birbirinden farklı olmak üzere Osmanlı, Hint, Mısır gibi yedi çeşit kültürde dekore edilecek.

190 bin Euro’dan başlıyor

40 dönüm üzerine kurulan Gardens of Babylon’da yeralan rezidansların fiyatları 190 bin Euro’dan başlıyor, 450 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Projeden 6 Türk Milli Takım oyuncusu rezidans satın alırken, yabancı şirketlerin CEO’larıyla ile yıllık geliri 100 bin doların üzerindeki yöneticiler projenin ilk müşterileri arasında. Şu anda rezidansların yüzde 30’unun satıldığını anlatan Çakır, "Rezidansların yüzde 70’ini Türkler satın aldı. Satın alanlar arasında ünlü futbolcular var. Bunlardan birisi de milli futbolcu Fatih Tekke. Bunun yanında yabancılardan ise Rus ve ABD’liler de var" bilgisini verdi.

İkincisi İstanbul’a

Çakırlar Şirketler Grubu, Gardens of Babylon’un ikincisini İstanbul’da yapacak. Recai Çakır, "Gardens of Babylon projesini ihraç etmek istiyoruz. Bunun yanında Sırbistan Karadağ’da bulunun Montenegro bölgesi de ilgimizi çekiyor. Çünkü burada Ruslar’ın ciddi yatırımları var. Katıldığımız bir fuarda bizden daire almak isteyen Rus -Alman ortaklı grup bizi buldu. Projeyi çok beğendi. Bu bölge için araştırma yapıyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodruma-babilin-asma-bahceleri-kurulacak_59230.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!