Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum'da 12:00'de Yat Borusu (mu?)

Yazlıkçısı, tatilcisi, aklından bu yaz Bodrum hayali geçen herkesin gözü belediyede: Bodrum’da 12:00’de yat borusu mu çalacak? Yeni başkan DP’li Mehmet Kocadon Ankara’da. Çevre Bakanlığı’ndan Bodrum’a özel bir izin kopartmak için uğraşıyor.

Hürriyet Gazetesi
Bodrum'da 12:00'de Yat Borusu (mu?)

Yazlıkçısı, tatilcisi, aklından bu yaz Bodrum hayali geçen herkesin gözü belediyede: Bodrum’da 12:00’de yat borusu mu çalacak? Yeni başkan DP’li Mehmet Kocadon Ankara’da. Çevre Bakanlığı’ndan Bodrum’a özel bir izin kopartmak için uğraşıyor.

Mehmet Bey bu yaz Bodrum’da gece saat 12:00’de yat borusu çalacakmışsınız, doğru mu?
Yalan, kuyruklu yalan. Şu anda Ankara’dayım. Çevre Bakanlığımızla bu konuları görüşüyoruz. Gece açık havada müzik yapma konusunda yetki ve sorumluluğu üzerimize almaya çalıyoruz. Bodrum’a tatile gelecek vatandaşlarımız müsterih olsun, eğlence hayatına böyle bir kısıtlama getirmemiz mümkün değil. Söylentilerin tam aksine belediye olarak böyle bir olumsuzluk ortaya çıkmasın diye uğraşıyoruz. Hadi Gari, Küba, Sefyo, Halikarnas gibi barlar, diskolar olmadan Bodrum, Bodrum olur mu hiç?

Bodrum’da en merak edilen konulardan biri de Türkbükü’ndeki iskelelerin durumu. Yıkılsın mı, kalsın mı tartışması var. Gerçi oranın belediyesi ayrı ama sizin bu konudaki tavrınız nedir?
Göltürkbükü tıpkı bizim gibi ayrı bir belediye. Onların kendi bölgelerindeki tasarrufları hakkında yorum yapmak istemiyorum.

Torba’daki balık çiftlikleri n’olacak? Bu konuda bir çalışmanız olacak mı yeni dönemde?
Torba koyundaki kirliliğin balık çiftliklerinden kaynaklandığı artık tescillendi. Bunun bir şekilde yoluna sokulması lazım ama belediye olarak tek başımıza işin içinden çıkmak mümkün değil. Öncelikle Torbalılar, Turizm, Çevre ve Tarım bakanlıklarının tam bir koordinasyonuna ihtiyacımız var. Bunu oluşturmaya çalışıyoruz.

Yangınlar geçen yazki gibi burnumuzun dibine kadar hiç gelmemişti. Orman yangınlarıyla mücadelede belediyenin özel bir çalışması olacak mı?
Belediyeye bağlı ekipler tam kadro nöbette. AKUT’la temasa geçtik. Bu konuda sivil toplum örgütlerini daha çok işin içine sokmayı, orman yetkililerinin yükünü paylaşmayı, riski azaltmayı planlıyoruz.

Barış Akarsu’nun öldüğü kavşak hala tehlike arzediyor. Gerçi orası da Karayolları’na bağlı ama belediyenin bir çalışması olamaz mı?
Evet, bahsettiğiniz Torba Kavşağı Karayolları’nın sorumluluğunda. Ama başkan olarak söz veriyorum, bir daha bakacağız, orada bizim yapabileceğimiz ne varsa halletmeye çalışacağız. Sanıyorum o kavşakta en büyük sorun görüş açısını kısıtlayan yeşillendirme. Bunu halledebilirsek tehlikeyi yarı yarıya azaltabiliriz.

Kriz, terör, soğuklar ve gelmek bilmeyen yaz. Başkan Bey bize Bodrum’dan iyi bir şeyler söyleyin...
Bodrum bütün güzellikleri, eşsiz koyları, temiz çevresi ve eğitimli, güleryüzlü personeliyle sezona hazır. Herkesin huzur, güven ve neşe içinde, hayalini kurduğu yaz tatilini geçirmesi için misafirlerini bekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumda-1200de-yat-borusu-mu_69036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!