Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İlk Kurban GSF'den!

'Bodrum'u Alıyorsanız Sorunlarını da Alın'

Bodrum Yarımadası'nda imar izninin belediyelerden alınarak Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilmesi belediye başkanları, turizmciler ve sivil toplum örgütlerini kızdırdı.

Radikal Gazetesi
'Bodrum'u Alıyorsanız Sorunlarını da Alın'

b>Bodrum Yarımadası'nda imar izninin belediyelerden alınarak Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilmesi belediye başkanları, turizmciler ve sivil toplum örgütlerini kızdırdı. Bodrumlu turizmciler, bugün Londra'da düzenlenecek Dünya Turizm Fuarı'na katılacak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'a tepki göstermeye hazırlanıyor.

Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında dün İngiltere'ye giden Bodrumlu turizmciler, Koç'a, "Bodrum ve yarımadasının imar planlarını yapmayı üstlendiniz, turizmin başkentinin yıllardır çözülemeyen katı atık, kanalizasyon, yol, su, elektrik gibi kronikleşen sorunları da sizin olsun" önerisi getireceklerini belirtti.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, kararın Hazine arazilerinin AKP yandaşlarına peşkeş çekilmek için alındığını öne sürdü. Kocadon da şunları söyledi: "Koç'un kararı açıklamasıyla son iki haftada Bodrum'da 2 bin dönüm Hazine arazisine, turizm alanı için tahsis kararı alındı ve acil olarak tahsis edilen ve edilebilecek alanların envanterinin çıkarılmasına başlandı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumu-aliyorsaniz-sorunlarini-da-alin_49342.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!