Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk Kurban GSF'den!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Bodrum Yarımadası'nın imar yetkilerini Ankara'ya almasının ardından, uygulamanın ilk mağduru Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oldu. Fakülte inşaati için ruhsat kesimi sorun olunca, Ortakent-Yahşi Belediyesi okulun yapımını durdurdu.

Cumhuriyet EGE
İlk Kurban GSF'den!

b>Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Bodrum Yarımadası'nın imar yetkilerini Ankara'ya almasının ardından, uygulamanın ilk mağduru Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oldu. Fakülte inşaati için ruhsat kesimi sorun olunca, Ortakent-Yahşi Belediyesi okulun yapımını durdurdu. Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Ben keyfim için inşaatı durdurmadım, fakülteyi en başından beri destekliyorum, ancak yasal açıdan belirsizlik yaşıyoruz" dedi. Fakültenin temeli, yaklaşık iki yıl önce eski Muğla Valisi Hüseyin Aksoy tarafından atılmıştı.

Ortakent Belediye Başkanı Kocadon, inşaata devam edilmesi durumunda yasal yönden hataya düşüleceğini belirterek, "Fakülte bizim iki yıllık projemizdir. Bizim diyorum, çünkü biz bu yeni oluşuma en başından beri destek veren bir belediyeyiz. Ancak süreçte çeşitli talihsizlikler yaşadık. Bunlardan bir tanesi de önce 1/1000'lik plandı. Sonra onu üniversiteyle birlikte çözdük. Ancak bu arada Milli Emlak ile sorunlar yaşadık ve dava açıldı. Ben de rektörümüz Şener Oktik'i arayarak durumu anlattım. Ruhsat kesme konusunda sıkıntı yaşadığımızı, olayın yargıya intikal ettiğini söyledim ve şimdilik inşaatın durdurulmasını rica ettim. Biz tam bu sorunları da aşalım derken bu sefer de 'turizm bölgesi' ilan edildik. Belediye olarak biz de ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-kurban-gsfden_52971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!