Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum'un Tek Sulak Alanıyla Bahçe Sulama

Bodrum’un Göltürkbükü beldesinde, 1’inci derece doğal sit alanı içinde yer alan Akdeniz Gölü ve Kocadere Sulak Alanı kurumaya yüz tuttu. Gölün ve sulak alanın ‘yeni imar uygulamaları, yangınlar, gölün suyunun bahçe sulamada kullanılması amacıyla otellerin açtığı drenaj kanalları ve aşırı betonlaşma’ yüzünden yok olmaya yüz tuttuğunu söyleyen

Radikal Gazetesi
1 Bodrum'un Tek Sulak Alanıyla Bahçe Sulama

STRONG>Bodrum’un Göltürkbükü beldesinde, 1’inci derece doğal sit alanı içinde yer alan Akdeniz Gölü ve Kocadere Sulak Alanı kurumaya yüz tuttu. Sadece bu bölgede yetişen Gölköy hurmasıyla ünlü gölün ve sulak alanın ‘yeni imar uygulamaları, yangınlar, gölün suyunun bahçe sulamada kullanılması amacıyla otellerin açtığı drenaj kanalları ve aşırı betonlaşma’ yüzünden yok olmaya yüz tuttuğunu söyleyen çevreciler harekete geçti.
 
Göltürkbükü Belediye Başkanı DP’li Halil İbrahim Kaynar’ı ziyaret eden Mavi Yol Girişimi'nden Filiz Dizdar,  “1’inci derece doğal sit alanı olan bölgede hurma ağaçları yakıldı. Göl molozlarla dolduruldu, çöplük alanına dönüştürüldü. Bodrum’daki tek sulak alanın tabiat parkı ilan edilmesini istiyoruz. Yetkililer tedbir almak için gölün kurumasını, cennetin ölmesini beklemesin.”

Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar da çevrecilerin tepkilerini olumlu bulduğunu söyledi. Kaynar “Bölge hazineye ait olduğu için müdahale edemiyoruz. Çöpleri bile alamıyoruz. Ben de oranın yaşanabilir, doğal park haline getirilmesini istiyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumun-tek-sulak-alaniyla-bahce-sulama_76350.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • halil ibrahim kaynar işine gelmediği için bölge hazineye ait diyor fakat türkbükünde hazineye ait olduğunu iddia ettiği binayı yıkmasını biliyor bu ne yaman çelişki.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!