Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum'un Yeni İmar Planının Yürütmesi Durduruldu

Danıştay 6'ncı Dairesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın proje kapsamında yaptığı tüm işlemlerin yürütmesinin durdurulmasına oy birliğiyle karar verdi. Kararda, hukuka aykırı bulunan projenin uygulanması halinde, telafisi imkansız zararlar doğuracağı belirtildi. Danıştay kararında, golf alanlarına ilişkin düzenlemenin, kesinlikle önlenmesi gerektiği

CNN TürkDanıştay, Bodrum'un ''Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi'' kapsamına alınmasını öngören Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurdu. Kararda, Bodrum Yarımadası'nda 5 kata kadar imar izni veren projenin, telafisi imkansız zararlar doğuracağı ifade edildi.
 
Ortakent Belediyesi ile Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bodrum Yarımadası için yaptığı imar planı değişikliğine itiraz ederek, Danıştay'da dava açmıştı.
 
Danıştay 6'ncı Dairesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın proje kapsamında yaptığı tüm işlemlerin yürütmesinin durdurulmasına oy birliğiyle karar verdi. Kararda, hukuka aykırı bulunan projenin uygulanması halinde, telafisi imkansız zararlar doğuracağı belirtildi. Danıştay kararında, golf alanlarına ilişkin düzenlemenin, kesinlikle önlenmesi gerektiği de vurgulandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumun-yeni-imar-planinin-yurutmesi-durduruldu_61838.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!