Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz Köprüsü'ne 7 Ayrı Renk

İngiliz ressam Ned Pamphilon, Boğaziçi Köprüsü’nün altını "rengarenk" boyamak için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nden

Hürriyet
Boğaz Köprüsü'ne 7 Ayrı Renk

ngiliz ressam Ned Pamphilon, Boğaziçi Köprüsü’nün altını "rengarenk" boyamak için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nden izin çıkmasını bekliyor.

Tüm hazırlıkları tamamlanan "boyama projesi", Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nden izin çıkmasını bekliyor. Pamphilon, izin çıkarsa "dünyanın en uzun boyaması"nı gerçekleştirerek, Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek.

Yedi yıl önce bir Türk ile evlenerek İstanbul’a yerleşen ressam, kendi adına açtığı internet sitesi üzerinden de projeye destek topluyor. Ressam Pamphilon, www.nedpamphilon.com adlı sitede projeyle ilgili bilgi verirken, son aşamaya gelen izinler çıkar çıkmaz boyama işleme başlayacağını bildirdi. Ressam, köprünün altındaki 7 bölümden oluşan plaka sayesinde bu işin çok kolay olacağı görüşünde.

Hayalini gerçekleştirmek için birçok yerli ve yabancı firmadan sponsorluk desteği alan ressam, sitesinde büyük bir olasılıklı bu ayın sonunda boyama çalışmalarına başlayacağını bildirdi.

GUINNESS REKORLAR KİTABI’NA GİRECEK
30 bin metrekarelik Boğaziçi Köprüsü’nü 45 günde boyayacağını ifade eden ressam, 7 ayrı renge boyanması durumunda dünyanın her yerinden turistlerin İstanbul Boğazı’nı görmeye geleceğini savunuyor. Proje, gerçekleşirse dünyanın en uzun boyaması unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na da girecek.

NE KAZANDIRACAK?
Her köprü için 10 yılda bir korozyon (boya çalışması) yapılması gerektiğini ve bu işlemin eylül ayında yapılacağını belirten ressam, projesi için en uygun ayın da ekim olduğunu kaydetti.

Ressam, projenin İstanbul’a coğrafi konum bilinirliği, tanıtım, imaj, iş çevrelerinin ilgisi, barışçı vizyon gibi birçok konuda katkı sağlayacağını ifade ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaz-koprusune-7-ayri-renk_18554.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!