Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaza 3. Köprüye 2007'de Start

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul trafiğindeki sıkışıklığın faturasının her yıl 1.5 milyar dolara ulaştığını belirterek, boğaza yapılması planlanan 3. köprü için 2007'de ihaleye çıkılacağını açıkladı.

Milliyet Gazetesi
Boğaza 3. Köprüye 2007'de Start

ayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul trafiğindeki sıkışıklığın faturasının her yıl 1.5 milyar dolara ulaştığını belirterek, boğaza yapılması planlanan 3. köprü için 2007'de ihaleye çıkılacağını açıkladı.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın 2007 bütçesini sunan Özak, bakanlık için 4 milyar 544 milyon 573 bin YTL ödenek öngörüldüğünü, bu ödeneğin 3 milyar 408 milyon YTL'lik bölümünün Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ayrıldığını söyledi.

İstanbul Boğazı'ndaki köprülerin, yoğun trafiği karşılamakta yetersiz kaldığını, uzun araç kuyrukları ve beklemeler nedeniyle ekonomik kayıpların meydana geldiğini anımsatan Özak, "2006'da çalışmalarına başlanan İstanbul Boğazı 3. Karayolu Geçişi Projesi'nin ihalesine 2007'de çıkılması hedefleniyor. Araçların yaklaşık yüzde 50'si ortalama 45 dakikalık bir gecikme ile geçiş yapıyor. Gecikmeden dolayı oluşan akaryakıt, iş gücü ve işletme kayıpları, yıllık yaklaşık 1.5 milyar dolara ulaşmakta" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaza-3-kopruye-2007de-start_49563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!