Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz'a Yapılacak Tünel 2.5 Milyar YTL'ye Malolacak

Boğaz'a Yapılacak Tünel 2.5 Milyar YTL'ye Malolacak

Sabah Gazetesi
Boğaz'a Yapılacak Tünel 2.5 Milyar YTL'ye Malolacak

b>Üsküdar-Harem arasından denize giriş yapacak tünel geçişi Avrupa yakasında Kumkapı'da yer üstüne çıkacak. İstanbul Boğazı'na yapılması düşünülen ikinci tüp geçiş için yapılan güzergah çalışmalarına göre 4.6 kilometre uzunluğundaki tünel, Üsküdar-Harem arasında kalan şeritte yer alan bir noktadan denize giriş yapacak.

Tünel, Kumkapı'da yeryüzüne çıkacak. Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul'un trafik sorununu çözmek için raylı sistem olarak dizayn edilen Marmaray'ın ardından lastikli kara araçlarınca kullanılacak ikinci tüp geçitle ilgili çalışmalarını hızlandırdı. Sabah, Ulaştırma Bakanlığı'nın lastik tekerlekli araçlar için Boğaz'a yapmayı düşündüğü tünelle ilgili ilk etüt çalışmasını ele geçirdi.

Etüt çalışmasına göre, proje Harem-Kumkapı arasını kapsayacak. Boğaz'ı iki yakasından birbirine bağlayacak olan tünel iki gidiş iki dönüş olmak üzere dört şeritten oluşacak. Bağlantı yolları dahil projenin maliyeti yaklaşık 2.5 milyar YTL düzeyinde bulunuyor.

Bu arada İstanbul'a yapılacak üçüncü köprüyle ilgili çalışmalar da devam ediyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, üçüncü köprü için 6 güzergah belirledi. Başbakan Tayyip Erdoğan, güzergahı, bu 6 seçenek üzerinden bizzat belirleyecek. Güzergahlar şöyle: Garipçe-Poyrazköy, Rumelikavağı-Yuşatepesi, Kireçburnu-Beykoz,Yeniköy-Çubuklu, Arnavutköy- Vaniköy, Ortaköy-Nakkaştepe.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaza-yapilacak-tunel-2-5-milyar-ytlye-malolacak_44018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!