Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz'da Kaçak Yapılaşma Teşebbüsleri Arttı

Boğaziçi İmar Müdürü Ruşen Serdaroğlu, 'seçim startı ve af söylentilerini' kaçak yapılaşma teşebbüsünü artırdığını belirterek, 'Kimse seçim yaklaştı d

Net Haber
Boğaz'da Kaçak Yapılaşma Teşebbüsleri Arttı

oğaziçi İmar Müdürü Ruşen Serdaroğlu, 'seçim startı ve af söylentilerini' kaçak yapılaşma teşebbüsünü artırdığını belirterek, 'Kimse seçim yaklaştı diye kaçak yapı yapmaya yeltenmesin. Buna izin vermeyeceğiz' dedi.

Serdaroğlu, İstanbul Boğazı'nda, basın mensuplarıyla birlikte bir tekneyle kaçak yapılaşmaya ilişkin denetim yaptı. Denetime havadan bir helikopter ile karadan zabıta ekipleri de eşlik etti. Boğaz öngörünümünde hiçbir kaçak yapılaşmaya izin vermediklerini, kendi görev süresi içinde bir tane dahi gecekondu yapılmadığı iddiasında bulunan Serdaroğlu, şunları söyledi: "Seçim startı ve af söylentileri maalesef kaçak yapılaşma teşebbüsünü artırdı. Ama biz anında müdahalelerimizle buna izin vermiyoruz. Boğaziçi karadan, havadan ve sahilden sürekli kontrol altında. Kimse seçim yaklaştı diye kaçak yapı yapmaya yeltenmesin.

20 yıldan beri Boğaziçi Kanunu uygulanıyor ama Boğaziçi'nde 6 bin 600 kaçak yapı var. Bunların birçoğu hakkında yıkım kararı alındı. İşgalden sonra yıkım büyük bir problem. Bu iş bizi aşmış durumda. Hükümetin ve Valiliğin birlikte organize edebileceği bir program dahilinde ancak yıkılabilir. Kaçak yapıların büyük çoğunluğu Beykoz ve Sarıyer'de."


http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazda-kacak-yapilasma-tesebbusleri-artti_6700.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!