Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Boğaz’da Yüzen Bir Banyo Küveti

İstanbul’da denizde çalışacak "taksiler" hizmete girmiş. Gazetelerde haberini okudum, fotoğrafını gördüm. Bir banyo küvetini almışlar, üzerine tersten bir başka banyo küvetini giydirmişler, olmuş sana "deniz taksi".

Hürriyet Gazetesi
1 Boğaz’da Yüzen Bir Banyo Küveti

İstanbul’da denizde çalışacak "taksiler" hizmete girmiş. Gazetelerde haberini okudum, fotoğrafını gördüm. Bir banyo küvetini almışlar, üzerine tersten bir başka banyo küvetini giydirmişler, olmuş sana "deniz taksi".

İstanbul Boğazı, "tekil" bir örnek! Bir benzeri yok. Çanakkale Boğazı, ancak "biraz andırabilir", hepsi o kadar! Ve bu Boğaz’ın ayrılmaz parçaları var: Boğaz vapurları. Martılar. Kıyıdaki simitçiler. Günün her saatinde balık tutan insanlar. Balıkçı kayıkları. Birisi olmazsa, Boğaz ile ilgili bir resim yapıyorsanız, eksik yapıyorsunuz demektir.

Ve biraz estetik duygusu olan bir kişi, Boğaz’da bir "taksi" çizecek olsa, böyle bir şey çizmez.

Evet, içi konforluymuş. Temizmiş vs! Oysa Boğaz’a çok yakışan bir sürü tekne modeli olabilirdi. Eski dolmuş motorları modernize edilebilirdi. Boğaz vapurları çizgisine uydurulmuş bir "lobster" modeli bulunabilirdi. Boğaz’ın 50 küsur yıldır en güzel teknesi olan Hiawatha taklit edilebilirdi.

Ama herhalde en son düşünülebilecek olan şey, bu banyo küveti olmalıydı!

Bu kent, Tanrı’nın bize bir armağanı! Onu sadece kendimiz için değil, bütün insanlık için, çocuklarımız, torunlarımız için de korumak zorundayız. Ve her taşının üzerine titremek zorundayız. Çünkü bu kentin "her sengine yekpare Acem mülkü feda edilebilir"!

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazda-yuzen-bir-banyo-kuveti_61685.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Evet haklısınız estetik yönünden ve tarihi bir mekana uymayan bir çizgi. Ama cok acımasız bir eleştiri olmuş banyo küveti. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!