Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz’daki En Değerli Arazi Satış Masasında

TMSF, el konulan Toprakbank’ın eski hakim ortağı Halis Toprak’ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan (ÖİB) satın aldığı ve ’Carlton Otel arsası’ adıyla bilinen Yeniköy’de arazisini satışa çıkardı.

Vatan Gazetesi
Boğaz’daki En Değerli Arazi Satış Masasında

b>TMSF, el konulan Toprakbank’ın eski hakim ortağı Halis Toprak’ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan (ÖİB) satın aldığı ve ’Carlton Otel arsası’ adıyla bilinen Yeniköy’de arazisini satışa çıkardı. Sait Halim Paşa Yalısı’nın bitişiğindeki arsayı ihaleyle satışa çıkartan TMSF, muhammen değeri 49 milyon 562 YTL olarak belirledi.

Boğaz’ın tek satılık arsası konumundaki otel imarlı 6 bin 72 metrekarelik arazinin metrekare muhammen değer üzerinden fiyatı 5 bin 877 dolara geliyor. Birçok talibi bulunan arazinin satışında metrekare fiyatının, 6 bin 881 dolarlık fiyatla rekor kıran Levent’teki Renault Binası’nı da geçmesi bekleniyor.

99 milyon dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı evleri arasında yer alan Londra’daki malikanesinden sonra Halis Toprak’tan el konulan ikinci değerli gayrimenkul olan Yeniköy’deki arazi için sürpriz müşteriler de var. Üzerine 6 bin metrekarelik otel inşaatı yapılabilecek arsa için geçen ay Türkiye’nin en ünlü işkadınlarından birinin teklif verdiği konuşuluyor.

Emlak kulislerinde konuşulanlara göre söz konusu müşteri arsa için 125 milyon dolarlık rekor fiyat teklif etti. Bu fiyatla arazinin metrekare fiyatı 21 bin dolara yaklaşacak ve böylece Toprak’ın Londra’daki evinden sonra Bogaz’daki arsası da dünyanın en değerli mülkleri arasına girecek. TMSF’nin ise arazinin muhammen bedelini ihaleye daha çok katılımcı gelmesi için düşük tuttuğu belirtiliyor. Arazi 2000’de ÖİB’den 15.6 milyon dolara satın almıştı

Türkiye’nin ünlü isimleri oturuyor
Yeniköy Köybaşı Caddesi, Boğaziçi’nde ünlülerin muhiti olarak biliniyor. Kalkavan, Hakko, Hattat, Baran, Sabancı ve Çiller Ailesi’nin bölgede önemli mülkleri bulunuyor. Toprak’ın arazisi dünyanın en pahalı evleri listesinde 100 milyon dolarlık değeriyle beşinci sırada bulunan Erbilgin Yalısı’nın da 100 metre uzağında yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazdaki-en-degerli-arazi-satis-masasinda_52168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!