Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaziçi’nde 3 Bin Bina Yıkılmalıdır

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, İstanbul Boğazı’ndaki kaçak ve çarpık yapılaşmanın araştırılarak alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.

Hürriyet Gazetesi/Yalçın BAYERHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, İstanbul Boğazı’ndaki kaçak ve çarpık yapılaşmanın araştırılarak alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinde, Boğaz’ın stratejik konumu, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünya çapında bir öneme sahip olduğu belirtilerek, Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün yetki alanında yaklaşık 29 bin bina bulunduğu, bunlardan 3 bininin kaçak olduğu ve yıkılması gerektiği, ayrıca 6 bin 600 civarında da gecekondunun bulunduğuna dikkat çekildi.

Boğaziçi’nde, kamu kurum ve kuruluşlarından spor klüplerine, lüks villalardan hazine arazilerine hatta başka şahıslara ait arazilere yapılmış gecekondulara kadar mevzuata aykırı yapıların mevcut olduğu bildiriliyor. Peki neden bu kaçaklar; yerel seçim öncesi kaçak yapılaşmaya göz yumulması, rüşvet ve hatırlı kişi ilişkileri ile yeni yapılar yapılması ya da yıkımlanmasının engellenmesi...

Boğaziçi mahvedenlerin hesabıgörülmeli!

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazicinde-3-bin-bina-yikilmalidir_60533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!