Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Çin Çöker mi?
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bogota’nın Planlama Sürecinde Foster ve Rogers Öncü Olacak

Foster & Partners ve Rogers Stirk Harbour & Partners, Kolombiya’nın başkenti Bogota için "Kent Merkezi Master Planı"nı hazırlamak ve bir kültürel merkez tasarlamak üzere görevlendirildiler. Bu kapsamda; Rogers Stirk Harbour & Partners firması Bogota kent merkezi için bir master plan hazırlarken, Foster & Partners firması söz konusu alanın hemen

Bogota’nın Planlama Sürecinde Foster ve Rogers Öncü Olacak

Foster & Partners ve Rogers Stirk Harbour & Partners, Kolombiya’nın başkenti Bogota için "Kent Merkezi Master Planı"nı hazırlamak ve bir kültürel merkez tasarlamak üzere görevlendirildiler. Bu kapsamda; Rogers Stirk Harbour & Partners firması Bogota kent merkezi için bir master plan hazırlarken, Foster & Partners firması söz konusu alanın hemen bitişiğinde konumlanacak bir kültür merkezi tasarlayacak.

"İşverenimiz, Bogota ticaret merkezinde, kentin iki ana aksının kesişme noktasında bulunan muhteşem bir bölgenin sahibi” diyen Rogers Stirk Harbour firmasının ortaklarından Simon Smithson, şu anda alanda çalışan İngiliz firmalarının sadece kendileri ve Foster & Partners olduğunu düşündüğünü de sözlerine ekliyor.

Bu süreçte Foster firması; 1.500 koltuk kapasiteli yeni bir tiyatronun yanı sıra ofis, otel ve konut fonksiyonlarını da bünyesinde barındıran "Proscenio Kültür Merkezi" için planlarını hazırlamaya devam ediyor. Firma aynı zamanda, Kültür Merkezi kapsamında "the Plaza de la Gente" adında, açık hava gösterileri için bir amfitiyatrosu, heykelleri ve su elemanları bulunan geniş bir kamusal alana da tasarımında yer veriyor.Bütün bunlara ek olarak, plan kapsamında perakende satış alanlarıyla sanat galerilerinin, kitapçıların ve kültürel etkinliklerin yan yana olması ve bu birlikteliğin kente yeni bir destinasyon sağlaması bekleniyor.

İnşaat sektöründeki insanların, yeni tasarımlar ortaya çıkarmak için yurtdışındaki örneklere baktıklarını belirten Smithson, "Diğer taraftan da tasarımın bir tarihi var. Bizim önerimiz mimarlık üretimi bakımından modernizme farklı bir bakış sunmak ve bu fiziksel biçimleniş oraya gerçekten uyum sağladı" diyor.

Bu senenin başlarında Zaha Hadid Mimarlık, Bogota’da Uluslararası Kongre Merkezi’ni tasarlamak üzere bir yarışmaya katılmıştı ancak birinciliği yerel bir firmaya kaptırmıştı.

Bu haber; bdonline.co.uk sitesinden derlenmiştir.

ETİKETLER: firma dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/bogotanin-planlama-surecinde-foster-ve-rogers-oncu-olacak_90200.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!