Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bolu Dağı’na Plaza Yapılıyor

Projeye göre tünel çıkışına 60 milyon dolarlık yatırımla lokantalar, otel, alışveriş merkezlerinden oluşan bir tesis kurulacak. Yatırım bedeli ise yurtdışından kredi olarak alınacak.

haber7.comürkiye'nin en işlek yollarından olan Bolu Dağı, tünelin yapılması ile tenhalaştı. Yol üzerindeki dinlenme tesisleri de müşteri bulamaz oldu. Krizden çıkış yolu arayan Bolu Dağı üzerindeki lokantalar da tesislerini tünel çıkışına taşıma kararı aldı. Bu kararın uygulanması için kurulan Bolu Dağı A.Ş. şirketi bir proje üreterek 4 Temmuz’da Bolu’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istedi. Projeye göre tünel çıkışına 60 milyon dolarlık yatırımla lokantalar, otel, alışveriş merkezlerinden oluşan bir tesis kurulacak. Yatırım bedeli ise yurtdışından kredi olarak alınacak.

2 bin 800 kişilik istihdam
Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, projeyi Başbakan’a anlattıklarını ve destek sözü aldıklarını söyledi. Daylan, en az 2 bin 800 kişiye istihdam sağlayacak proje için Başbakan’ın verdiği güvencenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Plaza için Elmalık Köyü mevkiinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ayrılan ve üzerine tesis kurulması planlanan 500 dönümlük araziyi almak istediklerini kaydetti. Daylan ‘Biz yol üzerinde projemizi gerçekleştireceğimiz büyüklükte arazinin şirketimize tahsisi veya 49 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile kiralanması veya satılmasını istiyoruz’ dedi.

Verilen bilgiye göre 80 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Bolu Dağı Plaza’da termal otel, kongre ve SPA merkezi, market, yapı market, büyük, mağazalar, tekstil mağazaları, spor ürünleri mağazaları, deri mağazaları, çikolata ve kuruyemiş büfeleri, jetonlu çocuk oyun parkı, tır ve kamyon parkı, ibadethane, banka, sergi alanı, turizm ofisi, gezinti parkı, yataklı termal otel ve kongre merkezi bulunacak. Tesislerin yıllık yabancı turist hedefi 200 bin kişi olarak belirlendi.

Şirketi 8 ortak kurdu
Bolu Dağı AŞ Başkanı Adnan Daylan, şirketin Bolu’dan 2 ve Düzce’den 6 olmak üzere 8 kurucu ortakla yola çıktığını söyledi. Buna göre ortakların isimleri şöyle: Adnan Daylan, Emin Gökdemir (Gökdemir Tesisleri), İsmail Çolak (İsmail’in Yeri), Cevdet Bektaş (Bozbey Tesisleri), Savaş Korkmaz (Cafer Usta’nın Yeri), Recep Uçar (Uçar’ın Yeri), Tahir Özçelik (Abant Tesisleri), Hasan Özçelik (Avrasya Tesisleri). Adnan Daylan, 8 kurucu ortağın yanı sıra şirketin CEO’ları Raşit Doğan Enhoş, Ömer Baday ve Mustafa Behçi Özek’e de hisse verdiklerini anlattı.

Kurucu ortakların hisselerinin şu anda yüzde 10 ile 20 arasında değiştiğini belirten Daylan, kurucuların hisselerinin yüzde 5’le sınırlandırılacağını söyledi. Daylan, Kaynaşlı ile Abant arasında işletmesi bulunan herkesin hisse alabileceğini sözlerine ekledi. Daylan ortaya çıkacak mağduriyetlere alternatif projeler üreterek Bolu Dağı markasını yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-dagina-plaza-yapiliyor_55452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!