Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Borçları Seçim Öncesinde Bitir’

Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarının bilinmediğine dikkat çeken CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Akaydın, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Antalya’da yaptığı açıklamaya dayanarak, “Sayın Bakan madem kendinden olan belediyeye kaynak aktaracaksın. Antalya’nın şu borçlarını da bir ay içinde bitir” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi
‘Borçları Seçim Öncesinde Bitir’

CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Akaydın, AKP’li mevcut belediye başkanı Menderes Türel’in projelerinin, bilimselliğinin ve yapılabilirliğinin tartışmalı olduğunu belirterek, “Bunlar ilk bakışta güzel gibi görünen, romantik projeler” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarının bilinmediğine dikkat çeken Akaydın, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Antalya’da yaptığı açıklamaya dayanarak, “Sayın Bakan madem kendinden olan belediyeye kaynak aktaracaksın. Antalya’nın şu borçlarını da bir ay içinde bitir” dedi.

Sivil toplum örgütleriyle, halkla paylaşılıp, oluru alınmayan projelerin hayali olduğunu ifade eden Akaydın, kendi programının gerçekçi, ayakları yere basar ve bilimsel özellikler taşıdığını belirtti. Türel’in, golf alanları, tenis kortları, su sporları projelerini eleştiren Akaydın, “Kepez’de oturan yoksul insanlara, golf, tenis, su sporu dediğinizde, bu projelere gülerek bakıyor” dedi.

Altın Portakal Film Festivali’nde tek bir sanatçıyı getirebilmek için 100 bin dolarlar harcandığını vurgulayan Akaydın, “Bu paralar harcanıp, sanatçı getiriliyor ama festival Antalyalılardan uzak. Benim belediyecilik anlayışım, bu paranın Kepez’de yaşayan insanlarla sinemanın, kültürün paylaşılması için kullanılmasıdır” dedi.

Akaydın, başkanlığı döneminde kendisinin, eşinin ve çocuklarının hiçbir ticari faaliyette bulunmayacağını da belirterek mal varlığını açıkladı. Akaydın, gayrimenkul türündeki mal varlıklarının yarısının veraset yoluyla kazanılmış olduğunu da söyledi. Akaydın ve eşinin mal varlığı şöyle:

Antalya ve Ankara’da üçte bir hissesi, diğerleri tam olmak üzere 8 adet bina türünde, toplam değeri 985 bin TL olan gayrimenkul. Antalya ve Çorum’da önemli bir kısmı hisseli, toplam değeri 226 bin TL olan arsa ve tarla. Toplam değeri 103 bin TL olan 4 adet otomobil türünden taşıt. İş Bankası’nda toplam değeri 132 bin TL olan mevduat hesabı. Toplam değeri 30 bin TL olan ziynet eşyası. Bir adet Yeni Gimat hisse senedi.

Oturduğu konut, İş Bankası konut kredisi ile alınmış olup, faizler hariç kredi borcu 280 bin TL. 10 yıllık kredi çekilmiş olup, geri ödemesi 580 bin TL.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borclari-secim-oncesinde-bitir_67130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!