Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bornova Hükümet Konağı Restore Edilecek

Yıllardır bakımsız ve yıpranmış haliyle hizmet veren Bornova Hükümet Konağı, ilçenin işadamlarının örnek dayanışmasıyla restore ediliyor. "

Yeni Asır
Bornova Hükümet Konağı Restore Edilecek

b>Yıllardır bakımsız ve yıpranmış haliyle hizmet veren Bornova Hükümet Konağı, ilçenin işadamlarının örnek dayanışmasıyla restore ediliyor.

"İmece" yönteminin uygulandığı restorasyonda dayanışmaya katılanlar, konağın kendileri için belirledikleri bir bölümünü yaptırıyor.
Bornova Kaymakamı Mustafa Dündar, göreve geldiğinde binanın ilçeye ve Bornovalılara yakışmadığını belirterek, esnaf ve işadamlarına bu konuda çağrıda bulunduğunu söyledi.
Bornovalı işadamları ve esnafın çağrısına duyarlılık gösterdiğini bildiren Dündar, binanın 4 ay önce boşaltılarak tadilata başlandığını ifade etti.

400 bin YTL
Restorasyon için para bağışı yerine her işadamının binanın bir bölümünü yaptırması yönünde karar aldıklarını bildiren Bornova Kaymakamı Mustafa Dündar, Kaymakamlık olarak da tadilata katkı sağladıklarını söyledi.
Dündar, 3 ay sonra tadilatı tamamlanacak Hükümet Konağı'nın çağdaş bir ortamda hizmet vereceğini belirtti. Binanın restorasyon maliyetinin, 400 milyar lirayı bulacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bornova-hukumet-konagi-restore-edilecek_22241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!