Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bornova Metrosu'nda Fesih İçin Geri Sayım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, "İzmir’i demirağlarla öreceğiz" sloganıyla çalışmalarına başladığı Ailağa-Menderes Raylı Sistemi ve metro projelerinde son iki ayda üçüncü kez inşaat sözleşmesi feshetmeye hazırlanıyor. Haziran ayı başında, önce Aliağa-Menderes Raylı Sistem projesi 1. etabında yer alan altı istasyonu tamamlayamadığı için Bozoğlu

Milliyet Gazetesi
Bornova Metrosu'nda Fesih İçin Geri Sayım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, "İzmir’i demirağlarla öreceğiz" sloganıyla çalışmalarına başladığı Ailağa-Menderes Raylı Sistemi ve metro projelerinde son iki ayda üçüncü kez inşaat sözleşmesi feshetmeye hazırlanıyor. Haziran ayı başında, önce Aliağa-Menderes Raylı Sistem projesi 1. etabında yer alan altı istasyonu tamamlayamadığı için Bozoğlu firmasıyla olan sözleşme tek taraflı feshedildi. Ardından da yine yapımı gerçekleşmeyen Çiğli vagon depolama ve atelye tesisleri sözleşmesi feshedildi.

Büyükşehir bu kez de yine Bozoğlu inşaatın yürüttüğü Bornova metrosu İnşaat sözleşmesini feshedecek. Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez arasındaki 3.3 kilometrelik hatta çalışmalara hızlı başlayan firma, Evka-3 İstasyonu’na kadar aç-kapa yöntemiyle kazı yaptıktan sonra, Bornova Merkez’e doğru açılacak tünellerin, uygun olmayan zemin nedeniyle apartmanlar için risk oluşturacağı raporları üzerine durdu.

Sekiz ayda çivi çakılmadı

Firma, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni tünel projesi talebini gerçekleştirmedi. Hattaki istasyonları da tamamlamadı. Son sekiz ay boyunca inşaata çivi çakılmadı. Belediyenin verdiği ek süre 11 Temmuz’da dolacak. Tüm uyarı yazılarına yanıt alamayan Büyükşehir Belediyesi, sürenin dolmasının ardından, diğer iki inşaatta olduğu gibi sözleşmeyi tek taraflı fesih yoluna gidebilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Bozoğlu İnşaat’ın yürüttüğü diğer bir projesi olan İzmir Metrosu Üçyol-Üçkuyular arası 5.5 kilometrelik hattında ise ek süre Ocak 2010’da dolacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bornova-metrosunda-fesih-icin-geri-sayim_70438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!