Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bornova'ya Buz Pateni Salonu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uluslararası yarışmaların yapılacağı Olimpik Buz Pateni Salonu'nun temelini attı. Başkan Kocaoğlu, mezbelelik bir alanı, İzmir'in eğitim, kültür, sanat ve spor hayatına kazandırdıklarını belirterek, "Buz pateni salonu ile birlikte İzmir, tüm spor branşlarında ulusal ve uluslararası müsabakaların

Yeni Asır Gazetesi
Bornova'ya Buz Pateni Salonu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uluslararası yarışmaların yapılacağı Olimpik Buz Pateni Salonu'nun temelini attı. Başkan Kocaoğlu, mezbelelik bir alanı, İzmir'in eğitim, kültür, sanat ve spor hayatına kazandırdıklarını belirterek, "Buz pateni salonu ile birlikte İzmir, tüm spor branşlarında ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılacağı bir kent haline gelecek" dedi.

231 bin metrekarelik Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde 12 bin metre alana inşa edilecek buz pateni salonunun tamamlanmasıyla İzmir'in çok önemli bir tesis kazanacağını belirten Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:
"2005'teki Üniversite Oyunları döneminde kentimiz çok sayıda tesis kazandı. Buz pateni salonunda buz hokeyi ve paten yarışmaları yapılabilecek. Yapacağımız çalışmalarla, İzmir'de salon sporlarında uluslararası müsabakalara uygun olmayan tek yer kalmayacak."

Medeniyetler yolu

Dünya Ticaret Merkezi, Balçova Arsa Mağdurları, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Hilton, Buca su kuyuları gibi öemli konuları hallettiklerini anlatan Başkan Kocaoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"Tam 10 yılı aşkın bir süredir 231 bin metrekarelik bir yeşil alan, hukuksal bir girdaptan dolayı atıl halde duruyordu. Bizce uygun olmayan amaçlarla kullanılıyordu. Kurduğumuz komite, üniversite ve hukukçular, aynı görüşte birleşti. Bu düğümü keserek çözdük. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Projesi, Homeros Vadisi Projesi'nin devamı niteliğinde. Hedefimiz, Meles'ten Homeros Vadisi'ne kadar 14 kilometrelik Medeniyetler Yolu açmak."

Bornova Belediye Başkanı Prof. Kamil Okyay Sındır ise, özlemle bekledikleri bu projenin sadece Bornova ve Bayraklı'ya değil, kentin kültür, sanat hayatına çok şey katacağını söyledi.

İşgaller bitecek

Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, zabıta hizmetleri konusunda yeni bir örgütlenmeye ve yapılanmaya gittiklerini bildirdi. Kenti seyyar satıcılar ve kaldırım işgalleri açısından disiplin altına almakta kararlı olduklarını ve bunun için güçlü bir örgütlenmeye gereksinim olduğunun altını çizen Başkan Kocaoğlu, "Eleman eksiğini giderdik. Emniyet Müdürlüğü'nün de katkılarıyla, İzmir'in sokak ve caddelerini işgalden tamamen arındıracağız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bornovaya-buz-pateni-salonu_69016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!