Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borsanın Yıldızı Konut

Yılbaşında 1.08 milyar dolar olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın portföy değerleri 6 ayda 1.59 milyar dolara yükseldi.

Cumhuriyetılbaşında 1.08 milyar dolar olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın portföy değerleri 6 ayda 1.59 milyar dolara yükseldi.

Gayrimenkul sektöründe yaşanan pozitif gelişmelerin olumlu yönde etkilediği Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO), İMKB'nin ''parlayan yıldızı'' olduğu bildirildi.

GYO'ların yılbaşında 1.08 milyar dolar olan portföy değerlerinin 6 ayda 1.59 milyar dolara yükseldiği ve endeksinin yıl sonuna doğru yeni zirve denemeleri yapmasının beklendiği belirtildi.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur , makro ekonomik göstergelerden yansıyan iyimser havayla pek çok sektörde olduğu gibi inşaat ve gayrimenkul sektöründe de yatırımlar ve yeni projelerin geliştirilmeye başlandığı bir dönem içerisinde olunduğunu söyledi.

Mortgage kanununun da çıkmasıyla oluşacak olumlu havanın, yabancı yatırımcıların da oldukça ilgisini çektiğini ve gerek kurumsal kimlikleri, gerek şeffaf yapıları sebebiyle gayrimenkul yatırım ortaklıklarının güven verdiğini anlatan Sur, ''Uygun uzun dönem finansman araçlarının çok yakında piyasaya çıkarılmasıyla sektördeki büyüme sürecinin hızlanarak devam etmesi ve GYO'ların daha fazla önem kazanması beklenmektedir'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borsanin-yildizi-konut_32775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!