Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Boru Hattı Projelerinde TSE-BOTAŞ İş Birliği

TSE, BOTAŞ tarafından yürütülen boru hattı yapım işi projelerinde gözetim ve denetim hizmeti sağlayacak.

yapi.com.tr
Boru Hattı Projelerinde TSE-BOTAŞ İş Birliği

Türk Standardları Enstı̇tüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, kurumun BOTAŞ tarafından yürütülen boru hattı yapımı projelerinde gözetim ve denetim hizmeti sağlayacağını açıkladı.

Korkmaz, TSE'nin BOTAŞ ile imzaladığı iş birliği protokolü kapsamında Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yürütülen boru hattı yapım işi projelerinde, güzergah açma, boru dizgi, kaynak, NDT, hidrostatik test ve benzeri konularla ilgili gözetim ve denetim hizmeti sağlayacağını belirtti.

TSE'nin gözetim ve denetim hizmetine başlayacağı doğalgaz boru hattı projelerinin Yozgat'taki 93,8 kilometrelik Sarıkaya-Akdağmadeni, Çanakkale'deki 42,8 kilometrelik Lapseki, Afyonkarahisar'daki 103,5 kilometrelik Sandıklı-Şuhut -Emirdağ ve Manisa'nın Gördes ilçesinden Burdur'un Gölhisar ilçesine uzanan 141,7 kilometrelik doğalgaz boru hattı projeleri olduğunu dile getiren Korkmaz şunları kaydetti:

"Petrol ve doğal gaz sektöründe birçok konuda akredite olarak uygunluk değerlendirme hizmeti veren TSE, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında hat borusu imalatı ve sıcak bükme üretimi imalatının 3. Taraf Denetleme Hizmetleri Projesini de yürütmektedir. Ülkemizde muayene gözetim hizmetleri alanında her geçen gün faaliyetlerini ve akreditasyon konularını genişleten TSE önümüzdeki dönemde de kamunun muayene gözetim işlerine talip bir kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/boru-hatti-projelerinde-tse-botas-is-birligi_158943.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!