Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Boru Üreticilerine 5 Milyarlık Sipariş

Enerji Bakanlığı, Nabucco hattına boru sağlayacak 9 boru üreticisi şirketi ve demir çelik üreticilerini Ankara'ya çağırarak görüştü. Geçen hafta Ankara'da Enerji Bakanlığı'nın çağrısı üzerine gerçekleşen buluşmada 9 boru üreticisine, "Nabucco'nun boruları için hazır olun" talimatı verildi.

Dünya Gazetesi
Boru Üreticilerine 5 Milyarlık Sipariş

Enerji Bakanlığı, Nabucco hattına boru sağlayacak 9 boru üreticisi şirketi ve demir çelik üreticilerini Ankara'ya çağırarak görüştü.

Geçen hafta Ankara'da Enerji Bakanlığı'nın çağrısı üzerine gerçekleşen buluşmada 9 boru üreticisine, "Nabucco'nun boruları için hazır olun" talimatı verildi. Bu şirketlerin yeterlilik belgeleri 17 Mayıs'ta, TÜV tarafından denetlenmesi amacıyla Nabucco'nun merkezi Avusturya'ya gönderilmişti. Bakanlık, 25 Mayıs tarihli yazıyla boru üreticilerini toplantıya çağırmıştı.

Şirketler istenen standartta üretim için hazırlıklara başladı. Erdemir gibi yassı çelik üreticisi şirketlere ve kreditör bankalara da bilgi verildi. Nabucco hattının toplam maliyeti 7.9 milyar Euro. Bunun 2.5 milyar Euro'luk (5 milyar lira) kısmı Türkiye bölümü olmak üzere toplam 3.5 milyar Euro'sunu boru tedariği oluşturacak.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/boru-ureticilerine-5-milyarlik-siparis_80383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!