Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Boru - Mannesmann Boru Birleşmesi Tamamlandı

Borusan Boru'nun Mannesmann Boru ile birleşme süreci 13 Aralık'ta sermaye artışının tescil edilmesi ile tamamlandı. Birleşme sonucunda oluşan Borusa

yapitrorusan Boru'nun Mannesmann Boru ile birleşme süreci 13 Aralık'ta sermaye artışının tescil edilmesi ile tamamlandı. Birleşme sonucunda oluşan Borusan Mannesmann Boru'nun hisseleri 23 Aralık tarihinden itibaren borsada işlem görmeye başlayacak.

21 Aralık 2004, İstanbul; Sermaye Piyasası Kurulu onayının ardından yapılan genel kurul toplantıları ve genel kurul kararlarının tescili ile Borusan Boru'nun Mannesmann Boru ile birleşme süreci tamamlandı. Borusan Boru bünyesinde gerçekleşen birleşme sonucunda birleşmiş şirketin unvanı Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değişti ve sermayesi 18,9 trilyon TL'den 28,35 trilyon TL'ye çıktı.

Şirket bünyesine katılan Mannesmann Boru'nun eski ortaklarına verilecek hisseleri temsil eden sermaye artışı sonrasında Borusan Mannesmann Boru hisseleri İMKB'de aynı kısaltma ve en son kapanış fiyatı ile 23 Aralık 2004 tarihinde başlayacak hisse dağıtımını takiben işlem görecektir. Böylelikle yatırımcılar Türkiye'nin en büyüğü, Avrupa'nın ise ilk beş boru üreticisinden biri olan şirkete yatırım yapma imkanına sahip olacaklar.

Mannesmann Boru'nun bünyeye katılması ile birlikte yeni şirketin piyasa değeri, güncel fiyatlarla, 250 milyon ABD dolarının üzerine çıkıyor. Birleşmeyle birlikte Borusan Mannesmann'ın cirosu 350 milyon ABD Dolarını aşarken, üretim kapasitesi de 750 bin tona çıkacak. Mannesmann Boru'nun katılımıyla, alt yapı projeleri için üretilen yüksek katma değerli "spiral kaynaklı boru" faaliyeti de halka açık şirketin portföyüne katılmış oluyor. Birleşme sonucunda yatırımcılar, başta Türkiye olmak üzere Kuzey Afrika, Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri'nde hızla gelişmekte olan enerji ve su altyapı projelerinin getirilerinden pay alma fırsatı bulacaklar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-boru---mannesmann-boru-birlesmesi-tamamlandi_22004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!